Domowe sposoby na rwę kulszową

Jeśli chodzi o takie schorzenie, jak rwa kulszowa leczenie obejmuje stosowanie środków farmakologicznych w postaci leków przeciwzapalnych, rozkurczowych i przeciwbólowych. Oprócz tego, często stosowana jest fizykoterapia, czyli zespół metod, podczas których oddziałuje się na organizm bodźcami fizycznymi, które są pobierane z natury (np. elektroterapia, światłolecznictwo). Istnieje także szereg domowych metod leczenia rwy kulszowej, które może stosować każda osoba. Stanowią one doskonałe wsparcie dla terapii z wykorzystaniem środków leczenia farmakologicznego.

czytaj więcej

Leczenie haluksów

Leczenie haluksów

Haluksy, czyli schorzenie polegające na odchyleniu palucha i ukształtowaniu się wystającej kości w stopie, można skutecznie leczyć. Wczesne wykrycie schorzenia daje szanse nie tylko na jego zatrzymanie, ale również na pełne wyleczenie. Stąd niezwykle ważne jest, aby o każdych niepokojących objawach sugerujących możliwość wystąpienia choroby, dowiedział się nasz ortopeda.

czytaj więcej

Najczęściej spotykane problemy reumatologiczne

Najczęściej spotykane problemy reumatologiczne

 Choroby reumatologiczne, które inaczej nazywane są potocznie reumatyzmem to problemy, które dotyczą tkanek łącznych, kości oraz stawów. W większości przypadków przyczyną ich powstawania są stany zapalne wynikające z niekorzystnej reakcji autoimmunologicznej. Nieleczony bądź nieodpowiednio leczony reumatyzm doprowadza do silnego bólu a w skrajnych przypadkach nawet do usztywnienia bądź całkowitego unieruchomienia kości czy stawów.

czytaj więcej

Jak leczyć rwę kulszową

Jak leczyć rwę kulszową

Rwa kulszowa, czyli tak zwane korzonki, to schorzenie objawiające się atakami nagłego, przeszywającego bólu w plecach, który rozciąga się na całe nogi. Bólowi towarzyszy wzmożone napięcie mięśniowe wokół kręgosłupa. Mięśnie wokół kręgosłupa napinają się, aby ochronić go przed uszkodzeniami.

czytaj więcej