Domowe sposoby na rwę kulszową

Jeśli chodzi o takie schorzenie, jak rwa kulszowa leczenie obejmuje stosowanie środków farmakologicznych w postaci leków przeciwzapalnych, rozkurczowych i przeciwbólowych. Oprócz tego, często stosowana jest fizykoterapia, czyli zespół metod, podczas których oddziałuje się na organizm bodźcami fizycznymi, które są pobierane z natury (np. elektroterapia, światłolecznictwo). Istnieje także szereg domowych metod leczenia rwy kulszowej, które może stosować każda osoba. Stanowią one doskonałe wsparcie dla terapii z wykorzystaniem środków leczenia farmakologicznego.

czytaj więcej

Leczenie haluksów

Leczenie haluksów

Haluksy, czyli schorzenie polegające na odchyleniu palucha i ukształtowaniu się wystającej kości w stopie, można skutecznie leczyć. Wczesne wykrycie schorzenia daje szanse nie tylko na jego zatrzymanie, ale również na pełne wyleczenie. Stąd niezwykle ważne jest, aby o każdych niepokojących objawach sugerujących możliwość wystąpienia choroby, dowiedział się nasz ortopeda.

czytaj więcej

Kim jest fizjoterapeuta ?

Kim jest fizjoterapeuta ?

Kim jest fizjoterapeuta?  Fizjoterapeuta jest wysoce wyszkolonym specjalistą, który dzięki ćwiczeniom z pacjentem bądź wykorzystaniu innych metod naturalnych niweluje stan chorobowy jak również zapobiega jego powstawaniu w przyszłości. Co ciekawe, praca fizjoterapeuty jest coraz bardziej doceniana i sprawdza się w przypadku coraz większego zakresu schorzeń. Dzisiaj fizjoterapia niejednokrotnie staje się techniką kompleksowego leczenia a rehabilitacja jest jedynie metodą wspomagającą. Okazuje się, że fizjoterapeuta znajduje zatrudnienie nie tylko w gabinetach rehabilitacyjnych i tych związany ściśle z…

czytaj więcej

Najczęściej spotykane problemy reumatologiczne

Najczęściej spotykane problemy reumatologiczne

Najczęściej spotykane problemy reumatologiczne  Choroby reumatologiczne, które inaczej nazywane są potocznie reumatyzmem to problemy, które dotyczą tkanek łącznych, kości oraz stawów. W większości przypadków przyczyną ich powstawania są stany zapalne wynikające z niekorzystnej reakcji autoimmunologicznej. Nieleczony bądź nieodpowiednio leczony reumatyzm doprowadza do silnego bólu a w skrajnych przypadkach nawet do usztywnienia bądź całkowitego unieruchomienia kości czy stawów. Chociaż reumatyzm dotyczy najczęściej osób, które ukończyły 60 rok życia to medycy coraz częściej spotykają się z tym…

czytaj więcej

Jak leczyć rwę kulszową

Jak leczyć rwę kulszową

Rwa kulszowa, czyli tak zwane korzonki, to schorzenie objawiające się atakami nagłego, przeszywającego bólu w plecach, który rozciąga się na całe nogi. Bólowi towarzyszy wzmożone napięcie mięśniowe wokół kręgosłupa. Mięśnie wokół kręgosłupa napinają się, aby ochronić go przed uszkodzeniami.

czytaj więcej