Domowe sposoby na rwę kulszową

Jeśli chodzi o takie schorzenie, jak rwa kulszowa leczenie obejmuje stosowanie środków farmakologicznych w postaci leków przeciwzapalnych, rozkurczowych i przeciwbólowych. Oprócz tego, często stosowana jest fizykoterapia, czyli zespół metod, podczas których oddziałuje się na organizm bodźcami fizycznymi, które są pobierane z natury (np. elektroterapia, światłolecznictwo). Istnieje także szereg domowych metod leczenia rwy kulszowej, które może stosować każda osoba. Stanowią one doskonałe wsparcie dla terapii z wykorzystaniem środków leczenia farmakologicznego.

czytaj więcej

Dna moczanowa – jakie leki na dnę?

Dna moczanowa – jakie leki na dnę?

Dna moczanowa jest bardzo powszechną formą zapalenia stawów. Charakteryzuje się ona powracającymi napadami, w trakcie których pacjent doświadcza silnego bólu, zaczerwienienia oraz obrzęku na zajętym stawie. Podagra jest dolegliwością, na którą cierpią przede wszystkim mężczyźni po 40. roku życia, którzy są dodatkowo obarczeni genetycznie. Na wystąpienie dny moczanowej wpływ ma również otyłość, nadciśnienie oraz choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca.

czytaj więcej

Sposoby leczenia stosowane przy chorobach reumatycznych

Sposoby leczenia stosowane przy chorobach reumatycznych

Wiele schorzeń reumatycznych objawia się tak samo. Podstawową dolegliwością jest przewlekły ból, pojawiający się zazwyczaj rano. Nie należy bagatelizować objawów tego typu, ponieważ leczenie chorób reumatycznych nadal jest dość skomplikowane i nadal nie zawsze jest efektywne. Problemem jest zwłaszcza brak w pełni poznanej przyczyny wszystkich typów chorób określanych potocznie reumatyzmem. Jakie metody leczenia zazwyczaj stosuje się przy chorobach reumatycznych?

czytaj więcej