Depilacja laserowa Gdynia – Skuteczne laserowe usuwanie owłosienia na całym ciele

Laserowe usuwanie owłosienia jest prawdopodobnie najnowocześniejszym sposobem radykalnego usuwania zbędnych włosów na ciele. Ten kluczowy efekt potrwa przynajmniej kilka lat i to jest dokładnie to, co przyciąga wiele osób najbardziej w tej procedurze. Standardowe procedury pozbywania się owłosienia takie jak np. maszynka do golenia, wosk oraz kremy dają nietrwały efekt i po krótkim czasie włosy odrastają i trzeba taką procedurę powtarzać narażając się na podrażnienia i wrastanie włosków.

Skąd pochodzą włosy i dlaczego są potrzebne?

 

usuwanie owlosienia na ciele
DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia Telefon: +48 58 506 65 99 https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Aby zrozumieć, jak prawidłowo pozbyć się włosów, należy odpowiedzieć na pytanie skąd pochodzą włosy i dlaczego są potrzebne?

Otóż mieszki włosowe, które wyrastają, są obecne prawie na całej powierzchni ludzkiej skóry. Istnieje wiele hipotez, dlaczego włosy u naszych przodków występowały w tak dużej ilości, a teraz rosną tylko na małych obszarach ciała.

Jednym z najbardziej popularnych jest fakt, że włosy były wykorzystywane do zachowania naturalnego ciepła na powierzchni skóry, ale w tym samym czasie były schronieniem dla rozmnażania się pasożytów i bakterii. Ponieważ temperatura planety zmieniała się i obfita roślinność zaczęła znikać, nasi przodkowie instynktownie wybierali partnera z mniejszą ilością włosów, aby miał mniej bakterii i pasożytów, a zatem na etapie ustalania bardziej zdrowego potomstwa.

Dlaczego włosy w intymnych częściach ciała i pod pachami nadal pozostają pod dostatkiem, odpowiedź jest również jasna. Zapachy z tych obszarów ciała są lepiej przekazywane, więc według tej teorii powinny przyciągnąć płeć przeciwną, ale W XXI wieku teoria ta może budzić odrazę wśród wielu ludzi.

Zadania lasera służącego do depilacji włosów

Zadaniem lasera jest usunięcie mieszka włosowego, i właśnie to jest sekretem długotrwałego efektu. Niektóre osoby mogą zaniepokoić się tym, że, mieszki włosowe mają właściwość do odbudowy i po pewnym czasie włosy będą się pojawiać do momentu całkowitego odrośnięcia włosów. Okres ten jest indywidualny i zwykle wynosi od 1 do 8 lat.

Depilacja laserowa to wąska wiązka światła, specjalnie dobrana długa fala, na którą reaguje melanina, pigment zawarty we włosach. Najbardziej optymalna do absorpcji melaniny jest długość fali w zakresie 700-800 nm. Laser diodowy Vectus posiada optymalną długość fali wynoszącą 810 nm. W wyniku takiej absorpcji melanina ogrzewa się na całej długości włosów i dociera do mieszków włosowych. Temperatura ogrzewania jest taka, że sam mieszek włosowy ulega zniszczeniu, a zasilające go naczynia są uszczelnione.

Głębokość penetracji lasera jest wartością idealną, aby dotrzeć do korzenia włosa i nie ma żadnego negatywnego wpływu na inne komórki naskórka. W zależności od rodzaju zastosowanego lasera efekt wizualny manifestuje się na różne sposoby:

 • Laser aleksandrytowy podczas zabiegu wypala włosy tak bardzo, że sprawia, że zabieg jest bolesny.
 • Laser diodowy nie wypala włosów, a jedynie niszczy sam mieszek włosowy, a widoczne włosy pozostają i wypadają w ciągu 10-14 dni po zabiegu.

  Kosmetolodzy stosujący laser diodowy Vectus twierdzą, że im ciemniejsze i gęstsze włosy, im więcej jest w nim pigmentu melaniny, tym lepiej się je nagrzewa i tym skuteczniejsza będzie depilacja laserowa.

Dodatkowe informacje na: https://www.cosmopolitan.pl/uroda/17831/depilowac-czy-nie-oto-wskazania-do-depilacji-laserowej

Obszary ciała najczęściej poddawane laserowemu usuwaniu owłosienia

 • Twarz (również depilacja wąsika)
 • Nogi
 • Pachy
 • Plecy pośladki
 • Brzuch
 • Okolice intymne
 • Bikini
 • Ręce
 • Depilacja brazylijska.

Czytnik Skintel wbudowany w laser Vectus daje możliwość natychmiastowego odczytu poziomu melaniny, dzięki czemu parametry zostają ustawione w optymalny sposób dla danej osoby. Ponadto laserowe usuwania owłosienia z użyciem lasera Vectus wyposażonego w głowicę ze szkłem szafirowym daje efekt chłodzenia depilowanego obszaru skóry dając pacjentowi w komfortowy sposób odbycie całej sesji depilacyjnej.

Zostaw komentarz