Depilacja laserowa Gdynia – Skuteczne laserowe usuwanie owłosienia na całym ciele

Laserowe usuwanie owłosienia jest prawdopodobnie najnowocześniejszym sposobem radykalnego usuwania zbędnych włosów na ciele. Ten kluczowy efekt potrwa przynajmniej kilka lat i to jest dokładnie to, co przyciąga wiele osób najbardziej w tej procedurze. Standardowe procedury pozbywania się owłosienia takie jak np. maszynka do golenia, wosk oraz kremy dają nietrwały efekt i po krótkim czasie włosy odrastają i trzeba taką procedurę powtarzać narażając się na podrażnienia i wrastanie włosków.

Skąd pochodzą włosy i dlaczego są potrzebne?

 

usuwanie owlosienia na ciele
DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia Telefon: +48 58 506 65 99 https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Aby zrozumieć, jak prawidłowo pozbyć się włosów, należy odpowiedzieć na pytanie skąd pochodzą włosy i dlaczego są potrzebne?

Otóż mieszki włosowe, które wyrastają, są obecne prawie na całej powierzchni ludzkiej skóry. Istnieje wiele hipotez, dlaczego włosy u naszych przodków występowały w tak dużej ilości, a teraz rosną tylko na małych obszarach ciała.

Jednym z najbardziej popularnych jest fakt, że włosy były wykorzystywane do zachowania naturalnego ciepła na powierzchni skóry, ale w tym samym czasie były schronieniem dla rozmnażania się pasożytów i bakterii. Ponieważ temperatura planety zmieniała się i obfita roślinność zaczęła znikać, nasi przodkowie instynktownie wybierali partnera z mniejszą ilością włosów, aby miał mniej bakterii i pasożytów, a zatem na etapie ustalania bardziej zdrowego potomstwa.

Dlaczego włosy w intymnych częściach ciała i pod pachami nadal pozostają pod dostatkiem, odpowiedź jest również jasna. Zapachy z tych obszarów ciała są lepiej przekazywane, więc według tej teorii powinny przyciągnąć płeć przeciwną, ale W XXI wieku teoria ta może budzić odrazę wśród wielu ludzi.

Zadania lasera służącego do depilacji włosów

Zadaniem lasera jest usunięcie mieszka włosowego, i właśnie to jest sekretem długotrwałego efektu. Niektóre osoby mogą zaniepokoić się tym, że, mieszki włosowe mają właściwość do odbudowy i po pewnym czasie włosy będą się pojawiać do momentu całkowitego odrośnięcia włosów. Okres ten jest indywidualny i zwykle wynosi od 1 do 8 lat.

Depilacja laserowa to wąska wiązka światła, specjalnie dobrana długa fala, na którą reaguje melanina, pigment zawarty we włosach. Najbardziej optymalna do absorpcji melaniny jest długość fali w zakresie 700-800 nm. Laser diodowy Vectus posiada optymalną długość fali wynoszącą 810 nm. W wyniku takiej absorpcji melanina ogrzewa się na całej długości włosów i dociera do mieszków włosowych. Temperatura ogrzewania jest taka, że sam mieszek włosowy ulega zniszczeniu, a zasilające go naczynia są uszczelnione.

Głębokość penetracji lasera jest wartością idealną, aby dotrzeć do korzenia włosa i nie ma żadnego negatywnego wpływu na inne komórki naskórka. W zależności od rodzaju zastosowanego lasera efekt wizualny manifestuje się na różne sposoby:

 • Laser aleksandrytowy podczas zabiegu wypala włosy tak bardzo, że sprawia, że zabieg jest bolesny.
 • Laser diodowy nie wypala włosów, a jedynie niszczy sam mieszek włosowy, a widoczne włosy pozostają i wypadają w ciągu 10-14 dni po zabiegu.

  Kosmetolodzy stosujący laser diodowy Vectus twierdzą, że im ciemniejsze i gęstsze włosy, im więcej jest w nim pigmentu melaniny, tym lepiej się je nagrzewa i tym skuteczniejsza będzie depilacja laserowa.

Dodatkowe informacje na: https://www.cosmopolitan.pl/uroda/17831/depilowac-czy-nie-oto-wskazania-do-depilacji-laserowej

Obszary ciała najczęściej poddawane laserowemu usuwaniu owłosienia

 • Twarz (również depilacja wąsika)
 • Nogi
 • Pachy
 • Plecy pośladki
 • Brzuch
 • Okolice intymne
 • Bikini
 • Ręce
 • Depilacja brazylijska.

Czytnik Skintel wbudowany w laser Vectus daje możliwość natychmiastowego odczytu poziomu melaniny, dzięki czemu parametry zostają ustawione w optymalny sposób dla danej osoby. Ponadto laserowe usuwania owłosienia z użyciem lasera Vectus wyposażonego w głowicę ze szkłem szafirowym daje efekt chłodzenia depilowanego obszaru skóry dając pacjentowi w komfortowy sposób odbycie całej sesji depilacyjnej.

KOMENTARZE

 • szejmi

  Nie wiem czy poddałabym się zabiegowi depilacji brazylijskiej… Nogi, pachy – ok, ale jednak tam czułabym jakiś opór przed tym chyba…

 • natka

  U mojej cioci, która często depilowała się woskiem wystąpiło zapalenie mieszków włosowych i lekarz zalecił jej właśnie wykonanie depilacji laserowej nóg. Także nie jest to tylko zabieg estetyczny.

 • zainteresowana

  Ciekawe ile kosztuje coś takiego… Osobiście nienawidzę depilacji pod pachami, bo ciągle skóra jest tam wysuszona i podrażniona, a każde użycie dezodorantu to koszmar… Był może ktoś i się wypowie w temacie?

  • koszka

   Ile kosztuje depilacja laserowa pach? Nie aż tak dużo jak się wydaje. Nawet jeżeli kwota okaże się zaporowa to możliwe, że uda się to rozbić na raty. Ja byłam na zabiegu w Clinica Cosmetologica w Gdyni i bardzo polecam.

  • kosela

   Ja chyba bym wolała wydepilować nogi na takim zabiegu. Jednak zajmuje to kupę czasu i czasem wolę latem długie spodnie założyć niż nogi golić XD

 • ukula

  Śledzę trochę temat medycyny estetycznej i ten laser diodowy vectus kiedyś narobił szumu w branży. Kilka zabiegów tym laserem i serio można pożegnać się włosami na ładnych kilka lat.

Zostaw komentarz