Henna rzęs dla każdego

Malowanie rzęs henną jest czynnością kosmetyczną bardzo często wykonywaną przez młode dziewczyny i dorosłe kobiety. Zabieg ten podkreśla kształty twarzy, a przede wszystkim wzmacnia barwę rzęs. Oczy stają się bardziej wyraźne i zaakcentowane.

Henna do rzęs jest zabiegiem barwienia, związku z czym, dzięki zaaplikowaniu nie trzeba codziennie stosować tuszu do rzęs. To idealny sposób by zaoszczędzić kilka minut czasu podczas porannego make up-u. Henna rzęs może być wykonywana przez specjalistów w profesjonalnej placówce, ale również może być wykonywana w warunkach domowych. Dlatego też warto wytłumaczyć, w jaki sposób przygotować ten mało skomplikowany proceder.

Henna krok po kroku

Aby czynność została w prawidłowy sposób zrealizowana należy podporządkować się następującym wskazówkom:

  • Należy oczyścić oko z jakiegokolwiek makijażu.
  • Usunąć z oczu szkła kontaktowe.
  • Przygotować potrzebne środki tj.: henna, patyczki higieniczne, miseczkę z ciepłą wodą, pojemnik na rozdrobnienie mieszaniny  oraz wazelinę lub inny krem.
  • Rozpuścić hennę, jeżeli ma postać proszku: około 1/3 łyżeczki henny połączyć z kilkoma kroplami wody i 10 kroplami wody utlenionej. Należy pamiętać, by dokładnie ją wymieszać, aby konsystencja była jednolita.
  • Po przygotowaniu henny, dokładnie przetrzeć zwilżonym płatkiem kosmetycznym rzęsy.
  • Dolną i górną powiekę natłuścić wazeliną.
  • Rozpocząć farbowanie rzęs poprzez nałożenie henny na rzęsy przy lekko zamkniętym oku. Należy pamiętać, by precyzyjnie pokryć powierzchnię rzęs.
  • Odczekać od 3 do 7 minut, w zależności od preferowanej intensywności barwy.
  • Dokładnie zmyć hennę płatkiem namoczonym ciepłą wodą.

Gdy poczujesz pieczenie lub inną reakcję alergiczną, natychmiast przerwij zabieg!

Nie musisz wykonywać tego sama – odwiedź salon w Gdyni!

Salon kosmetyczny w Gdyni oferuje wiele zabiegów na twarz i ciało. Aby wybrać najlepszy, umów się na całkowicie darmowe konsultacje z kosmetologiem!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Henna – zalety tego rozwiązania

Henna na rzęsy jest zabiegiem krótkotrwałym i nieinwazyjnym, mimo to należy zwrócić uwagę i sprawdzić, czy nie posiada się jakichkolwiek przeciwwskazań do jej wykonania. Nie należy poddawać się hennie, jeżeli: istnieją jakiekolwiek stany zapalne i alergiczne, zapalenie spojówek czy jęczmień. Jeżeli ograniczenie nie występują, zabieg można wykonywać co 3-4 tygodnie, tak by efekt nie został przerwany. To idealna propozycja podkreślenia oczu dla osób nie lubiących spędzać wiele czasu przed lustrem, ale chcących wyglądać zjawiskowo.

KOMENTARZE

Zostaw komentarz