Mezoterapia zabieg z zakresu medycyny estetycznej

Mezoterapia jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który w ostatnich latach zdobył tak ogromna popularność, że śmiało można nazywać go nie tylko eliksirem młodości, ale także zamiennikiem skalpela. Medycyna estetyczna jest obecnie najprężniej rozwijającą się dziedziną medycyny w ogóle i widać to dokładnie po ilości zabiegów upiększających i leczniczych oraz liczbie zadowolonych pacjentów.

Z powodzeniem zabiegi tego rodzaju wykonywane są dzisiaj dużo częściej aniżeli operacje plastyczne. Osoby, które chcą zachować młodość czy opóźnić wystąpienie pierwszych oznak starzenia znacznie częściej poddają się tym bezpiecznym zabiegom aniżeli kładą się na stół operacyjny. Co więcej wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, na przykład właśnie mezoterapia wpływa korzystnie na co najmniej kilka problemów związanych z urodą czy zdrowiem, można ją więc stosować w wielu przypadkach. Niwelowanie zmarszczek

Mezoterapia najczęściej wykorzystywana jest jako doskonały „wypełniacz” zmarszczek.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnym preparatem witaminowym, w przypadku zmarszczek stosuje się najczęściej koktajl, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Sam kwas jest naturalnie występującym składnikiem naszego organizmu, jeśli więc zostanie dodatkowo wprowadzony w tkanki skórne, doprowadzi do naturalnej regeneracji naskórka. Skóra stanie się napięta i znacznie wygładzona. Odżywianie skóry Dobrze dobrany preparat witaminowy, który zostanie wstrzyknięty w powłoki skórne sprawi również, że skóra nabierze blasku, nie będzie matowa.

Przebarwienia zostaną zniwelowane, skóra będzie naprężona a o jej zbytniej wiotkości można zapomnieć. Wszystko to przy zachowaniu naturalnego wyglądu, bez efektu maski (co często zdarzało się po zabiegach operacji plastycznej). Blizny, rozstępy, cellulit Mezoterapia doskonale się także w celu usuwania płytkich blizn, przebarwień, rozstępów i cellulitu. Jej zaleta jest fakt, iż preparat z indywidualnie dobranymi witaminami można dostarczyć skórze właściwej praktycznie w każdym miejscu naszego ciała. Tym samym, z powodzeniem można niwelować cellulit na pośladkach, brzuchu czy biodrach, podobnie zabieg ten działa na rozstępy, na przykład na piersiach czy drobne blizny.

Łysienie

Okazuje się, że również łysienie (przede wszystkim to adrogenowe, powstałe w wyniku zaburzeń hormonalnych) może być leczone przy pomocy mezoterapii. Specjalny dobór witamin i minerałów sprawi, że cebulka włosa i mieszek włosowy zostaną porządnie odżywione i pobudzone do wzrostu włosa właściwego. Co ciekawe, zabiegi mezoterapii trwają od kilku do kilkunastu minut. Są bezbolesne i nieinwazyjne, praktycznie nie pojawia się żadne ryzyko powikłań. Oczywiście należy pamiętać, by każdy zabieg przeprowadzony był przez profesjonalnych lekarzy, w renomowanych gabinetach dermatologicznych lub klinikach medycyny estetycznej. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia skóry bądź zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dobrze wykonana mezoterapia da doskonały efekt średnio na sześć miesięcy, po tym czasie można ponownie udać się na zabieg tego rodzaju.

Źródła:

http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/mezoterapia/

http://studiowizazueffect.pl/zabiegi/pierwsze-zmarszczki-to-nierzadko-powod-do-zmartwien/

 

Zostaw komentarz