Mezoterapia

Mezoterapia jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów niechirurgicznych, jakie wykonuje się w klinikach medycyny estetycznej. Uznaje się, że jest doskonałym zamiennikiem skalpela. Efekty zabiegu pozwalają zachować młody i zdrowy wygląd przez długie lata natomiast wizyta w gabinecie nie wiąże się z żadnym dyskomfortem dla klienta. Co więcej, mezoterapia jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, bezbolesnym, bardzo rzadko dającym jakiekolwiek powikłania. Cieszy też cena zabiegów bowiem gładką, jędrną i pozbawioną zmarszczek skórę możemy uzyskać dużo taniej aniżeli decydując się na inwazyjną operację plastyczną. Zabiegi tego rodzaju można podzielić na dwa typy, to mezoterapia igłowa oraz mezoterapia bezigłowa.

Mezoterapia igłowa

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w głąb tkanki skórnej specjalnie dobranych preparatów witaminowych – te dobiera specjalista biorąc pod uwagę problem klienta oraz efekty, jakie mają zostać osiągnięte po wykonaniu zabiegu mezoterapii. Tego rodzaju metodę upiększania wyglądu stosuje się najczęściej na skórze twarzy, dekoltu, szyi, ale w pełni skuteczna jest również podczas ostrzykiwania ramion, brzucha, pośladków czy dłoni. Efektem zabiegu jest jędrność skóry, odpowiednie nawilżenie i brak zmarszczek.

Warto również podkreślić, że mezoterapia igłowa jest świetną techniką, która pozwala zwalczać cellulit, redukować tkankę tłuszczową, niwelować rozstępy, drobne blizny czy przebarwienia.

Rewitalizujący koktajl wstrzykiwany jest przez lekarza głęboko w warstwy skórne bardzo cienką igłą a witaminowy preparat zaczyna wypełniać niedoskonałości i działać niemal natychmiast. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów jednak poprawa wyglądu jest widoczna już po pierwszym – każdorazowo klient spędza w gabinecie dermatologicznym czy klinice medycyny estetycznej nie więcej niż kilkanaście minut. Należy także dodać, że w niektórych przypadkach mezoterapię łączy się z innymi technikami pielęgnacyjnymi i upiększającymi skórę. Mowa tu o mikrodermabrazji czy peelingach dermatologicznych, które jednocześnie mogą być stosowane na przykład w leczeniu rozstępów czy przebarwień.

Kolejną ciekawostką jest fakt, iż mezoterapia igłowa coraz częściej wykorzystywana jest w celu skutecznego leczenia łysienia (plackowatego, androgenowego) i nadmiernego wypadania włosów (na przykład w wyniku zaburzeń hormonalnych, złej diety czy zbyt silnego przetłuszczania). Przy pomocy ostrzykiwania skóry głowy specjalnie dobranym preparatem z wartościami odżywczymi pobudza się cebulki włosowe do odbudowy i wzrostu.

Nie każdy jednak z zabiegów mezoterapii igłowej może korzystać. Mezoterapia nie zostanie wykonana u kobiet w ciąży, osób ze stanami zapalnymi skóry, aktywną opryszczką, otwartą raną skóry czy alergią na jakikolwiek składnik preparatu, który ma być wstrzyknięty w powłoki skórne.

Sprawdź także: Zamykanie naczynek – szybko i bezboleśnie.

Mezoterapia bezigłowa

To nieinwazyjny zabieg odmładzający skórę, poprawiający jej jędrność, redukujący tkankę tłuszczową, cellulit czy rozstępy. Jest bardziej łagodną formą mezoterapii igłowej – w tym przypadku do wprowadzenia aktywnych substancji odżywczych w głąb skóry nie wykorzystuje się igieł a specjalnego przyrządu, który nie co przypomina wałek z nabitymi, cieniutkimi igiełkami.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od partii ciała, mezoterapia bezigłowa może być stosowana zarówno na skórze twarzy jak i całego ciała.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem mezoterapiadermapen.pl. – mezoterapia na cellulit gdańsk.

Zostaw komentarz