Nowy sposób na przebarwienia skórne

Cosmelan jest produktem, który w naszym kraju wciąż jest dla wielu ludzi nieznany. Tym nie mniej, bardzo szybko zyskuje on popularność dzięki swojej skuteczności.

W jakim celu stosuje się cosmelan?

Zdecydowanie głównym zastosowaniem preparatu jest usuwanie przebarwień skórnych. Jednakże, cosmelan działa na skórę również w inny sposób.

Poza tym, że po zastosowaniu cosmelanu znikają przebarwienia, które wcześniej były bardzo widoczne, także w innych miejscach, gdzie zastosowano cosmelan, kolor skóry ulega wyrównaniu.

Co więcej, u pacjentów, którzy poddali się terapii cosmelanem znikają rozszerzone pory na skórze. Preparat jest również skuteczny w niwelowaniu niewielkich zmarszczek.

Wobec powyższego, nie dziwi fakt, że cosmelan jako kompletny środek kosmetyczny zyskuje stale na popularności.

Zabiegi takie może przeprowadzać tylko specjalista dermatolog.

Rezultaty stosowania cosmelanu

Warto podkreślić, że preparat posiada dużą skuteczność. Pacjenci relacjonują zwykle, że udało się zlikwidować u nich praktycznie całość przebarwień. Tym nie mniej należy pamiętać, że jest to zabieg jednorazowy, który nie zapewnia ochrony na przyszłość. Innymi słowy, usunięcie przebarwień nie zapewnia, że nie pojawią się one w przyszłości. Co prawda, nie stwierdza się nawrotów przebarwień, ponieważ cosmelan likwiduje je na dobre, jednak nowe przebarwienia mogą powstać, jeśli nie dbamy dostatecznie o skórę.

Jak zapobiegać pojawianiu się przebarwień?

Głównym winowajcą przebarwionej skóry jest Słońce. To promienie UV sprawiają, że wzmaga się produkcja melaniny, czyli pigmentu skóry, który odpowiedzialny jest za jej zabarwianie. Dlatego też, na przebarwienia szczególnie narażeni są ludzie, którzy dużo czasu spędzają na opalaniu. Ażeby uniknąć szpecących przebarwień, należy unikać długiego wystawiania się na słońce. Jeśli natomiast nie chcemy tego robić, należy zachować środki bezpieczeństwa.

Przede wszystkim, konieczne jest stosowanie kremów z filtrem UV. Im silniejszy krem, tym mniej promieni UV dociera do naszej skóry, tak więc maleje ryzyko pojawienia się przebarwień.

Ponadto, szczególnie warto chronić najbardziej widoczne części ciała. Najbardziej widoczna jest natomiast bez wątpienia twarz. Dlatego też, dobrym rozwiązaniem w słoneczne dni jest zakładanie dużych rozmiarów nakrycia głowy. Powinno być ono na tyle duże, aby rzucało cień na twarz. Dzięki temu skóra twarzy będzie chroniona przed promieniami słonecznymi, a co za tym idzie, również przed przebarwieniami, które uwidaczniają się po zejściu opalenizny.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem endokrynologiczne.info.pl