Skuteczne usuwanie blizn

Blizny na ciele to nie tylko coś, co sprawia, że nasze ciało jest mniej atrakcyjne, ale też jest to wspomnienie dawnych, często nieprzyjemnych lub nawet traumatycznych wydarzeń. Czy da się usunąć blizny? Oczywiście, że tak. Technika tak posunęła się do przodu, że nie stanowi to już problemu. Ciekawym rozwiązaniem w tym temacie jest laserowe usuwanie blizn.

Usuwanie blizn laserem

Usuwanie blizn to całkiem prosta sprawa. Laser na blizny działa na przykład na zasadzie mikrouszkodzeń, które sprawiają, że tkanka jest motywowana do regeneracji. W tym przypadku, przez laserowe usuwanie blizn, następuje zastąpienie starych, uszkodzonych tkanek, nowymi, czyli zdrowymi. Ten sposób wykorzystuje fakt, że nasze tkanki mają naturalną zdolność do odbudowy. Drugim sposobem laserowego usuwania blizn jest podgrzanie komórek, przez co włókna kolagenowe się kurczą. Ten sposób wywołuje podobny efekt do pierwszego, mianowicie nowe włókna są produkowane, a skóra podlega regeneracji.

Inne sposoby usuwania blizn

Blizny można usunąć też na wiele innych sposobów jeżeli usuwanie blizn laserem Ci nie odpowiada. Można posłużyć się urządzeniem, które bazuje na działaniu fali radiowej. Są też urządzenia przypominające długopisy, które z wielką precyzją regenerują komórkę za komórką. Wszystko polega na regeneracji włókien kolagenowych i odbudowie tkanek. Istnieją także urządzenia, które za pomocą intensywnego masażu uszkodzonej skóry pobudzają procesy komórkowej odnowy, pobudzają mikrokrążenie, przez co komórki są lepiej odżywione i zregenerowane. Jeżeli te sposoby nie są dla Ciebie interesujące to możesz jeszcze skorzystać z zabiegu peelingu chemicznego. Po odpowiedniej konsultacji dobierany jest najlepszy dla Ciebie i Twojej skóry rodzaj peelingu. Co ciekawe, takie peelingi nie działają na wierzchniej warstwie skóry, ale w głębszej jej warstwach, dzięki czemu stara, uszkodzona tkanka zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką.

Laserowe usuwanie blizn cena?
Jeżeli chodzi o cenę to wszystko jest indywidualną sprawą. Trzeba się skonsultować z lekarzem.

 

Zostaw komentarz