Sprawdzone oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy to najważniejszy element codziennej pielęgnacji skóry twarzy, który pomaga odmłodzić twarz. Oczyszczanie w domowym zaciszu polega przede wszystkim na używaniu odpowiednich kosmetyków, takich jak mleczka oczyszczające, bądź toniki. Oprócz tego zalecane jest stosowanie peelingów złuszczających martwy naskórek. Aczkolwiek kwestia peelingów jest i tyle istotna, iż trzeba pamiętać, aby nie stosować tego produktu zbyt często, gdyż może to zaszkodzić naszej skórze. Odmładzanie twarzy to nie tylko stosowanie produktów kosmetycznych, to również mechaniczne oczyszczanie twarzy.

Jak czyścić twarz

Produkty do oczyszczania twarzy powinny być stosowane dwa razy dzienne. Rankiem, aby pozbyć się roztoczy, które mogły nagromadzić się podczas nocy, a także wieczorem, gdy nasza skóra jest obciążona całodziennymi zanieczyszczeniami, takim jak makijaż.

Jeżeli chodzi o stosowanie peelingów, to nie zaleca się stosowania go częściej niż dwa razy w tygodniu. Gdyż poprzez częstsze stosowanie możemy uszkodzić naskórek i spowodować podrażnienia.

Skórę twarzy możemy także oczyszczać w centrach kosmetycznych, poprzez profesjonalny zabieg oczyszczanie twarzy.

Zabiegi odmładzające na twarz

Do zabiegów odmładzających na twarz należy zaliczyć przede wszystkim:

  • oczyszczanie twarzy kwasami
  • laserowe oczyszczanie twarzy

Jeżeli chodzi o oczyszczanie twarzy za pomocą kwasów, to zabieg ten polega na wykorzystaniu czterech różnych kwasów, odpowiednio dostosowanych do rodzaju skóry. Są to kwasy:

  • salicylowy
  • migdałowy
  • pirogronowy
  • glikolowy

Kwas salicylowy jest stosowany zazwyczaj przy skórze trądzikowej. Aczkolwiek nie należy on do bardzo silnych kwasów, w związku z czym jest bezpieczny dla skóry. Doskonale usuwa martwe i zniszczone komórki. Z kolei kwas migdałowy i pirogronowy bardzo dobrze sprawdza się u osób ze skórą wrażliwą i skłonną podrażnień.

Z kolei celem laserowego oczyszczenia twarzy jest przede wszystkim usuwanie z twarzy zanieczyszczeń, jak również łojotoku, zaskórników i martwych naskórków. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla skóry.

Zostaw komentarz