Wszystko, co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej

Wiele kobiet czuje się niekomfortowo z powodu stale odrastających włosków na twarzy, a mężczyźni nie lubią owłosienia na plecach, które często niezależnie od nas utrudnia nam codzienne czynności. Tradycyjna depilacja maszynką powoduje, że włosy odrastają coraz częściej i są jeszcze mocniejsze niż wcześniej. Niestety zdarza się również, że nasza skóra reaguje alergicznie na kremy czy pianki do depilacji. Suche nogi, zacięcia i zaczerwienienia, to tylko niektóre z najczęściej spotykanych problemów, z którym musimy się zmierzyć. Odkąd na rynku kosmetologicznym  pojawiła się trwała depilacja tak zwana depilacja laserowa wiele osób, odetchnęło z ulgą.

Depilacje laserowe pojawiają się w coraz częściej w salonach urody. Jednak im większa popularność, tym większe ryzyko związane z nieodpowiednim zabiegiem. Przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej, należy wybrać salon, który pracuje na odpowiednich i sprawdzonych laserach, które będą bezpieczne dla naszego ciała. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniej informacje dotyczące trwałej depilacji. Depilacja laserowa opinie – warto odpowiednio wcześniej sprawdzić tę frazę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czym jest depilacja laserowa oraz jak przebiega zabieg?

Usuwanie włosów laserem jest niezbędne (o tym więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/) w przypadku osób, które walczą z nadmiernym owłosieniem. Jest to zabieg, który eliminuje włosy oraz regeneruje skórę skłonną do podrażnień. Depilacja laserowa ile zabiegów – to z pewnością najczęściej wyszukiwana fraza. Wszystko zależy od rodzaju owłosienia oraz miejsca, które depilujemy. Przeważnie kuracja to 6 – 10 zabiegów powtarzanych w określonych odstępach czasowych ustalanych z kosmetologiem.

Do zabiegu lekarz wybiera najczęściej laser diodowy, który odpowiednio wcześniej sprawdza na naszej skórze, aby wyeliminować niepożądane rekcje. Ważne jest to, aby urządzenie posiadało najnowsze technologie na przykład: dodatkowe czujniki oraz dodatki elektroniczne, które pozwalają zachować szczególne bezpieczeństwo. Zabieg polega przede wszystkim na trwałym usunięciu owłosienia.

Czy depilacja laserowa boli? Wypowiedzi są podzielone. Jednak wiele osób twierdzi, że jest to tylko delikatne szczypanie, które łatwo wytrzymać, więc nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Depilacja laserowa a ciąża

Depilacja laserowa w ciąży jest zakazana, jednak warto podkreślić, że do tej pory nie przeprowadzono konkretnych badań związanych z wpływem laserów na płód. Jednak ze względu na bezpieczeństwo dziecka, jak i matki, nie należy poddawać się zabiegowi.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Usuwanie owłosienia laserem wiąże się również z niektórymi przeciwwskazaniami, takim jak na przykład: opalona skóra, przyjmowanie leków światłoczułych, ciąża, nowotwory, siwe włosy, infekcje wirusowe oraz grzybicze. W razie wątpliwości należy zapytać o przeciwwskazania do depilacji laserowej lekarza.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Laserowa depilacja wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy przynajmniej miesiąc wcześniej zaprzestać depilacji danych miejsc, które zostaną poddane zabiegowi. Ważne jest również to, aby zrezygnować z opalania oraz poczekać, jak zejdzie opalenizna uzyskana za pomocą samoopalaczy.

Depilacja laserowa skutki uboczne

Zdarza się, że za sprawą nieodpowiedniego urządzenia lub braku kwalifikacji osoby, która wykonuje zabieg, mogą pojawić się oparzenia po depilacji laserowej. Aby zadbać o ciało i efekt należy po zabiegu unikać korzystania z basenu, sauny oraz gorących kąpieli.

Depilacja laserowa cena 

Laserowa depilacja cenadepilacja laserowa koszt z pewnością te frazy sprawdza wiele osób. Koszt zabiegu waha się od 100 do 200 zł za sesję.

Depilacja laserowa efekty

W wielu przypadkach zabieg jest trwały i całkowicie eliminuje problemy z nadmiernym owłosieniem, dlatego warto rozważyć taką możliwość.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia

Zostaw komentarz