Cellulit to najczęściej występująca dysfunkcja skóry. Według dermatologów, z tzw. pomarańczową skórką boryka się nawet 90% kobiet, głównie są to mieszkanki krajów wysoce rozwiniętych. Podobno wpływ na powstawanie cellulitu mają predyspozycje genetyczne, ale nie da się ukryć, że to właśnie panie borykają się z tym problemem a wszystko przez hormony. To estrogeny w nadmiernej ilości wysyłają sygnał, że organizm powinien odkładać większą ilość tkanki tłuszczowej.
Sama dysfunkcja powstaje na skutek nierównomiernego rozłożenia tłuszczu w poszczególnych partiach ciała – przede wszystkim są to biodra, brzuch, uda oraz pośladki. Oczywistym jest fakt, iż cellulit występuje także w wyniku nieodpowiedniego trybu życia. Mówić tu można o złej diecie, braku aktywności fizycznej czy noszeniu niewłaściwych, bo zbyt opiętych ubrań. Skóra przestaje być jędrna, staje się wiotka i pojawiają się na niej znaczne uwypuklenia i wklęśnięcia. Redukcja cellulitu jest nierzadko konieczna już u dziewcząt w okresie dojrzewania jednak największe zmiany pojawiają się w czasie ciąży, w okresie karmienia piersią czy w procesie przekwitania.
Usuwanie cellulitu jest związane z realizacją długotrwałej i żmudnej terapii natomiast jest to możliwe. Kobiety powinny rozpocząć walkę z tą niedoskonałością skóry już w momencie zauważenia pierwszych zmian. To, że cellulitu nie widać na skórze nie oznacza, że wcale go nie ma. Wystarczy wykonać prosty test „uszczypnięcia”, by przekonać się, w jakim stanie jest skóra na poszczególnych partiach naszego ciała. Skórę należy mocno złapać i ścisnąć – jeśli w miejscu uciskania pojawiają się nieestetyczne nierówności to znaczy, że pomarańczowa skórka już niebawem będzie widoczna trwale. To odpowiedni czas, by rozpocząć z nią walkę.
Jak ujędrniać skórę?
Warto zaznaczyć, że leczenie cellulitu powinno rozpocząć się od stosowania zabiegów nieinwazyjnych, które wykazują odpowiednią skuteczność. Aby ujędrnić pośladki warto stosować na przykład krem i balsamy o działaniu antycellulitowym. Doskonałym rozwiązaniem jest także endermologia – to mechaniczny masaż z podciśnieniem, który działa co najmniej kilka razy lepiej aniżeli ten wykonywany ręcznie. Przydadzą się również ćwiczenia fizyczne – trener na siłowni czy sali fitness chętnie podpowie, jakie ćwiczenia wykonywać, by poprawić stan pośladków.
Pierwsze efekty będzie widać po około miesiącu działań natomiast pewnym jest, że te najlepsze pojawią się po terapii łączonej – dermatolog powinien nam wskazać, które zabiegi i ćwiczenia można stosować równolegle, by spotęgować ich skuteczność.
Więcej poczytasz na : http://healthyweek.pl/