Usuwanie przebarwień na twarzy

Przebarwienia na twarzy to zjawiska z pogranicza dwóch dziedzin: kosmetologii i dermatologii. Problem dermatologiczny pojawia się w momencie, gdy zmiany w pigmentacji skóry są genetycznie uwarunkowane, są konsekwencją zaburzeń hormonalnych bądź skutkiem przyjmowania leków. Trudność kosmetyczna pojawia się wówczas, gdy przebarwienia wymagają poprawy ze względów estetycznych – więcej o przebarwieniach tutaj.

Jak usunąć piegi ?

Usuwanie przebarwień na twarzy jest możliwe i często wykonywane. Jednakże należy pamiętać, że do każdego typu przebarwienia stosowany jest inny rodzaj środka. Tego typu przykładem są piegi, które dotyczą osób o bardzo jasnej karnacji i ich obecność zdecydowanie rzutuje na ogólny wizerunek. Piegi są typem zmian skórnych powstającym nie tylko na twarzy, ale również na dekolcie i rękach. Związku z czym najlepszą metodą ich usunięcia bądź maksymalnego rozjaśnienia są następujące zabiegi:

  • Laser Palomar Emerge – dzięki intensywnemu działaniu wiązek światła dokonywane są mikrouszkodzenia, które w konsekwencji doprowadzają do pobudzenia skóry i jej regeneracji. W efekcie czerwone plamki na twarzy zostają zniszczone, a na ich miejsce pojawia się nowa tkanka.
  • GeneO+ – za pomocą specjalistycznej głowicy przy skórze pacjenta uwalnia się dwutlenek węgla, który pobudza skórę do reakcji. W wyniku pobudzania, organizm wysyła w uszkodzone miejsce krew bogatą w tlen. W taki sposób dochodzi do usuwania plamy na twarzy w postaci piega.
  • Dermapen i Mezopen – to typ zabiegów przy pomocy których usuwanie piegów jest szybkie i bezbolesne. To rodzaj mechanizmu stosowanego przy silnych pigmentacjach, ale na wąskim obszarze. Do zabiegu stosuje się małe igły, które wprowadzają do skóry substancje odżywcze. W konsekwencji dochodzi do odbudowy struktury skóry i do rozjaśnienia piegów.
  • Peelingi z zastosowaniem kwasu migdałowego – to dobra alternatywa dla osób, które obawiają się mechanicznych kroków. Peeling gwarantuje rozjaśnienie przebarwień twarzy, ale nie ich całkowite usunięcie.

Istotną kwestią przy usuwaniu przebarwień na twarzy jest rozsądne dobranie zabiegu do zaistniałego problemu. Dlatego też, przed zgłoszeniem się do wybranego gabinetu kosmetycznego, należy przeanalizować rekomendacje i opinie innych klinik kosmetologicznych i porównać je ze swoim wyborem. Źle dobrany lekarz może równać się ze źle dobranym zabiegiem a co gorsza z nieudanym usunięciem przebarwień.

KOMENTARZE

  • rerosa

    Długo walczyłam z przebarwieniami na twarzy. Stosowałam różne metody i s sumie bez większych rezultatów. Z polecenia koleżanki trafiłam do kliniki medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Udzielono mi tam wielu informacji oraz wytłumaczyli specyfikę moich przebarwień. Zabieg laserowy nie był bolesny i wystarczyło wykonać 5 serii aby plamy na twarzy znacznie straciły na widoczności 🙂

  • Enta12

    Zabiegów na usuwanie przebarwień jest wiele. Zabieg wybieramy odpowiednio do naszych przebarwień. Dla przykładu zabiegi laserowe na przebarwienia wymagają od 4 do 6 serii oraz jest wskazany przy bardzo ciemnych przebarwieniach skóry.Możemy się również zdecydować na takie zabiegi jak peeling kwasowy, mezoterapia mikroigłowa lub terapia depigmentacyjna.

  • marta2

    Ten artykuł na temat usuwania przebarwień i piegów na skórze na pewno komuś pomoże. Sama mam dosyć dużo piegów na twarzy, ale na chwilę obecną mi nie przeszkadzają, a nawet dodają uroku ^^

  • smerfetka

    Po co usuwać piegi zabiegami kiedy są urocze. Kiedyś również próbowałam to robić, ale stwierdziłam, że nie ma to sensu i w dodatku jedynie co może na nie zadziałać to zabieg laserowy usuwający piegi. W dodatku nie było mnie stać na takie zabiegi 😉 Teraz się już do nich przyzwyczaiłam i nawet je polubiłam ^^

Zostaw komentarz