Skuteczne metody na cellulit

Cellulit jest najczęściej występującą dysfunkcją skóry, która niejednokrotnie „spędza sen z powiek” kobietom, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie swojego ciała. To właśnie panie cierpią z powodu tzw. pomarańczowej skórki – okazuje się, że występuje ona aż u 85% z nich.

 

Co to jest cellulit?

Jego rozwój rozpoczyna się najczęściej tuż po okresie dojrzewania, cellulit mogą posiadać już kilkunastoletnie dziewczęta. Wpływ na to ma nierównomierne rozprowadzanie tkanki tłuszczowej w organizmie. Skóra staje się pofałdowana, z wyraźnymi uwypukleniami i wgłębieniami, przypomina skórkę pomarańczy.

Tkanka tłuszczowa gromadzi się w nierównych proporcjach z wielu powodów. Najczęściej usuwanie cellulitujest konieczne, bo ten pojawia się w wyniku predyspozycji genetycznych. Mówić jednak można też o innych przyczynach jego występowania. To brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta, zaburzenia hormonalne czy zaburzenia przepływu krwi i limfy.

Czy da się usunąć cellulit?

Na pewno walka jest długa a terapię należy realizować systematycznie, co wiąże się z dużą determinacją pacjenta.Redukcja cellulitu jest natomiast jak najbardziej możliwa. Im wcześniej zostanie rozpoczęta kuracja, tym lepsze efekty można osiągnąć. Dermatolodzy jasno wskazują, iż najlepiej jest stosować leczenie łączone, czyli takie, w którego realizacji wykorzystuje się co najmniej kilka metod niwelujących pomarańczową skórkę.

Sprawdź także: Rodzaje objawów serca

O tym, jakie zabiegi warto wykonywać powinien decydować dermatolog. Ten bierze pod uwagę poziom zaawansowania powstałych zmian, predyspozycje pacjenta oraz jego ogólny stan zdrowia. Ważna jest również partia ciała i trzeba tutaj zaznaczyć, iż cellulit najczęściej pojawia się na pośladkach, udach, brzuchu oraz biodrach. Nie jest natomiast prawdą, iż występuje tylko u osób, które borykają się z nadmiarem kilogramów. Cellulit z taką samą częstotliwością pojawia się u osób szczupłych.

Metody niwelowania cellulitu

W walce z cellulitem kobiety najczęściej wykorzystują domowe sposoby. Oczywiście, są one skuteczne, ale raczej w celu zapobiegania występowania tychże zmian a nie ich usuwania. Efekty pojawiają się również przy długotrwałym stosowaniu i połączeniu z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Wśród najbardziej popularnych zabiegów wyróżnić można laseroterapię, poprzez którą emitowane wiązki światła prowadzą do rozbijania tkanki tłuszczowej na drobne cząsteczki aż do ich całkowitego zniszczenie.

Drugim sposobem jest endermologia, czyli mechaniczny masaż z wykorzystaniem podciśnienia, który wpływa nie tylko na redukcję tkanki tłuszczowej, ale również poprawę jędrności skóry.

Źródła:

http://studiowizazueffect.pl/zabiegi/nowoczesne-metody-walki-z-cellulitem-endermologia/
http://zabiegiestetyczne.net.pl/o-dermatologii/pomaranczowa-skorka-jak-z-nia-walczyc/

Zostaw komentarz