Na czym polega mikrodermabrazja?

Na czym polega mikrodermabrazja?

Zabieg mikrodermabrazji polega na złuszczaniu naskórka. Może być stosowany w ramach pielęgnacji skóry jak również w celach leczniczych różnego rodzaju problemów skórnych. Efekty zabiegu widać natychmiast jednak aby uzyskać te pożądane peeling tego rodzaju należy wykonywać w seriach – o tym ile i w jakiej częstotliwości może decydować tylko lekarz.

czytaj więcej

Dermapen

Dermapen

Dermapen jest innowacyjnym urządzeniem, dzięki któremu można odzyskać idealny wygląd skóry. Działa jak mezoterapia igłowa czy derma rollery, przy czym jest dużo bardziej bezpieczny i skuteczny. Okazuje się, ze nakłuwanie skóry różnych partii ciała mikro igiełkami pobudza naskórek i skórę właściwą do naturalnej odbudowy. Co więcej, dzięki tego rodzaju regeneracji możliwe jest lepsze wchłanianie się substancji odżywczych w tkanki skórne, pobudza się również procesy produkcji kolagenu czy kwasu hialuronowego do lepszej produkcji. Jak działa Dermapen?…

czytaj więcej

Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek

Można uznać, iż zmarszczki są podstawowym elementem, który wskazuje na starzenie się naszej skóry. Niestety, wraz z wiekiem produkcja kolagenu czy kwasu hialuronowego, czyli substancji, jakie występują naturalnie w naszym organizmie słabnie. Jędrna i gładka skóra staje się coraz szybciej wiotka, z widocznymi bruzdami.

czytaj więcej

Profesjonalna walka z otyłością

Profesjonalna walka z otyłością

Otyłość to zjawisko, z którym walczyć muszą społeczeństwa coraz częściej. Występuje zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie ludność nie dba wystarczająco o prawidłowe odżywianie się oraz odpowiednią dawkę sportu. Siedzący tryb życia, szybkie i tak zwane „śmieciowe” jedzenie to w dużej ilości przypadków przyczyny otyłości. Choć nie wolno zapominać również o tym, iż wiele otyłych osób boryka się z tym problemem z powodu innych schorzeń, które występują w ich organizmie. Często mogą to być na…

czytaj więcej

Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe występują w miejscu pojawiania się trądziku a więc na partiach skóry, która praktycznie zawsze jest odsłonięta, czyli na twarzy. Co więcej, w zaawansowanych stadiach choroby, trądzik może przenieść się również na klatkę piersiową, barki, ramiona, plecy, uszy i szyję a więc i w tych miejscach mogą powstawać blizny.

czytaj więcej

Mam stulejkę i co dalej?

Mam stulejkę i co dalej?

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla każdego mężczyzny są jego narządy płciowe. Dlatego też warto im poświęcać szczególną uwagę, obserwując wszelkie odstępstwa od normy i nawet niepozorne dolegliwości. Niestety dla wielu panów wizyta u lekarza urologa jest kwestią wstydliwą. Jedną z popularnych męskich przypadłości, które muszą być niezwłocznie diagnozowane i leczone jest stulejka.

czytaj więcej

Co to jest microblading, jakie są jego zalety i wady?

Co to jest microblading, jakie są jego zalety i wady?

Metoda makijażu permanentnego, jaką jest metoda piórkowa, przywędrowała do Polski stosunkowo niedawno. W powszechnym użyciu jest dopiero od kilku lat, co sprawia, że jeszcze nie każdy o niej wie. Niska jest zatem świadomość wad i zalet tej metody. Jakie więc są pozytywne i negatywne skutki microbladingu i czym jest on sam?

czytaj więcej

Dlaczego naczynka pękają?

Dlaczego naczynka pękają?

Pajączki, czyli popękane naczynka widoczne są najczęściej na kończynach dolnych orz twarzy chociaż mogą również występować na innych częściach naszego ciała. Z tego rodzaju niekorzystnymi zmianami borykają się przede wszystkim kobiety, głównie te, których cera jest jasna a skóra cienka i delikatna.

czytaj więcej
1 2