Blizna po cesarce – co robić, by była mniej widoczna?

Blizna po cesarce – co robić, by była mniej widoczna?

Blizna po cesarce to problem, z którym boryka się wiele przedstawicielek płci pięknej. Oczywiście walczą z nią kobiety, których ciąża została rozwiązana przez zabieg cesarskiego cięcia. Nie da się ukryć, że nawet słabo widoczny bliznowiec po cc może stać się powodem kompleksów na punkcie swojego wyglądu. Istnieją jednak skuteczne zabiegi, dzięki którym blizna po cesarce ma szansę zostać zredukowana.

czytaj więcej

Serum na zmarszczki – zmarszczkom mówimy stop!

Serum na zmarszczki – zmarszczkom mówimy stop!

Nie warto rozczulać się nad kolejną zmarszczką, która pojawia się na naszej twarzy. Trzeba wiedzieć bowiem, że istnieją skuteczne kremy przeciwzmarszczkowe które pomogą nam się ich pozbyć, albo chociaż znacznie spłycić i zmniejszyć ich widoczność. Kremy na zmarszczki to fantastyczny wynalazek współczesnych czasów, który docenia wiele kobiet na świecie.

czytaj więcej

Wypadające włosy? Odwiedź trychologa!

Wypadające włosy? Odwiedź trychologa!

Nauka o nieco tajemniczej nazwie „trychologia” zajmuje się badaniem skóry głowy i włosów, diagnozowaniem ich schorzeń oraz leczeniem. Nazwa pochodzi z greckiego thikos oznaczającego po prostu „włos”. Trycholog to nie lekarz, ale wysoko wykwalifikowany pracownik medyczny posiadający kompletną wiedzę i umiejętności ze swojej dziedziny. Od dermatologa różni się zakresem swoich zainteresowań, bowiem dermatolog zajmuje się skórą i jej schorzeniami holistycznie.

czytaj więcej

Czym konkretnie zajmuje się trycholog? Sprawdź.

Czym konkretnie zajmuje się trycholog? Sprawdź.

Dermatologia powszechnie zajmuje się leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Szczególna specyfika chorób włosów wymusiła jednak intensywny rozwój subdziedziny, jaką jest trychologia. Trycholog to kosmetolog, który ściśle współpracuje z dermatologiem określając przyczyny wypadania włosów oraz wdrażając kierunkowe postępowanie w zakresie pielęgnacji oraz leczenia chorób skóry owłosionej głowy. Nadmierne wypadanie włosów jest znaczącym problemem estetycznym, który silnie wpływa na psychikę osób nim dotkniętym. Dlatego też konieczne jest zastosowanie kierunkowej wysokospecjalistycznej diagnostyki opartej o trychologiczne badanie włosów…

czytaj więcej

Jakie zabiegi na cellulit?

Jakie zabiegi na cellulit?

Kobiece ciało narażone jest na częste wahania hormonów, które w dużym stopniu przyczyniają się do zmian nastroju oraz wagi całego ciała. Cellulit może pojawić się już w okresie dojrzewania, kiedy kobieco ciało nabiera kształtów i zaczyna się rozwijać. Zaniedbana skóra z głębokim cellulitem nie wygląda atrakcyjnie. Jak zatem radzić sobie z niechcianą pomarańczową skórką? Aby skutecznie pozbyć się cellulitu należy rozpocząć przemyślaną i stanowczą walkę. Powinna ona polegać przede wszystkim na opracowaniu zbilansowanej diety oraz…

czytaj więcej

Zabiegi na cellulit z najwyższą skutecznością

Zabiegi na cellulit z najwyższą skutecznością

Cellulit to jeden z problemów skóry, na jaki dotyka wg. najaktualniejszych badań dotyka blisko 90 proc. mieszkanek krajów cywilizowanych ma cellulit. Cellulit mają nie tylko kobiety z nadwagą, jednak także osoby o właściwej lub niezwykle delikatnej sylwetce.

czytaj więcej

Krem ujędrniający do piersi – Co powinnaś wiedzieć przed zakupem?

Krem ujędrniający do piersi – Co powinnaś wiedzieć przed zakupem?

Bardzo często można spotkać się z opinią, że kremy na powiększenie biustu to jedynie chwyt marketingowy. To błędne przekonanie prawdopodobnie pochodzi z braku wiedzy i niezrozumienia mechanizmu działania tych preparatów. Faktem jest, że jedynym obecnie sposobem na fizyczne zwiększenie rozmiarów biustu jest operacja plastyczna. Jednak pomimo, że krem na powiększenie biustu nie gwarantuje możliwości noszenia większego rozmiaru stanika, to rezultaty jego stosowania niejednokrotnie są porównywalne do kosztownego i bolesnego zabiegu chirurgicznego. Krem na piersi działa…

czytaj więcej

Zatrucie salmonellą – co robić?

Zatrucie salmonellą – co robić?

Pałeczki salmonelli kojarzone są z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, do jakich dochodzi u pacjentów, którzy zjedli zarażone produkty. Często specjaliści podkreślają, że niewłaściwe przechowywanie niektórych produktów żywnościowych – ich rozmrażanie i ponowne zamrażanie – to krótka droga do zarażenia salmonellą. Niestety zatrucie salmonellą jest możliwe, gdy zjemy obiad w miejscu publicznym, ale może do niego dojść także wtedy, gdy potrawy przygotowywała osoba będąca nosicielem salmonelli. Jak rozpoznać zatrucie salmonellą?

czytaj więcej
1 2 3 5