Blizna po cesarce – co robić, by była mniej widoczna?

Blizna po cesarce to problem, z którym boryka się wiele przedstawicielek płci pięknej. Oczywiście walczą z nią kobiety, których ciąża została rozwiązana przez zabieg cesarskiego cięcia. Nie da się ukryć, że nawet słabo widoczny bliznowiec po cc może stać się powodem kompleksów na punkcie swojego wyglądu. Istnieją jednak skuteczne zabiegi, dzięki którym blizna po cesarce ma szansę zostać zredukowana.

Blizna po cc – zgrubienie, na którego powstanie nie mamy wpływu.

Zgrubienie blizny po cc jest dodatkowym problemem, który może dotknąć panie po zabiegu cesarskiego cięcia. Nierzadko powoduje ono dyskomfort fizyczny. Nie u każdej pani blizna po cesarce będzie jednak tak samo widoczna. Istnieją pewne czynniki sprawiające, że u niektórych kobiet ślad po zabiegu widoczny jest bardziej, a u innych słabiej. Na pewno negatywny wpływ na wygląd blizny ma utrudnione gojenie się rany pooperacyjnej. Na taki problem mogą narzekać pacjentki z cukrzycą oraz takie, u których doszło do nadkażenia rany przez drobnoustroje. Bez względu na to jak mocno widoczna jest twarda blizna po cesarce, możliwe jest wykonanie zabiegów, które sprawią, że przestanie ona być kompleksem.

Blizna po cesarce

Blizna po cesarce – skorzystaj z zabiegów, które zredukują jej widoczność.

Blizna po cesarce może zostać zredukowana dzięki następującym zabiegom:

  • laserowi Emerge,
  • Dermapenowi,
  • mezoterapii igłowej.

Więcej informacji na temat zmniejszenia widoczności blizny po cesarskim cięciu znajdziesz na:
https://drkomorowska.pl/arts/blizna-po-cesarce-jak-skutecznie-zmniejszyc-jej-widocznosc/

Bliznowiec po cesarce ma szansę być mniej widoczny, jeżeli zastosujemy terapię laserem Emerge. Jego wiązka doprowadza do pojawienia się kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Dzięki tym drobnym uszkodzeniom, skóra produkuje nowe włókna kolagenowe, przez co szybciej zachodzą procesy regeneracji. Uporczywa blizna po cesarce może więc przestać być naszym problemem, jeśli zdecydujemy się na zabieg.

Dermapen to zabieg, który również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet, których problemem jest zgrubienie blizny po cesarce. Specjalista, który przeprowadza zabieg, używa głowicy, na której znajdują się maleńkie igiełki i za jej pomocą aplikuje do skóry składniki aktywne. Stymulacja mechaniczna oraz podaż substancji odżywczych wpływają na skórę regenerująco, dzięki czemu blizna po cesarce staje się mniej widoczna.

Mezoterapia igłowa również jest godnym polecenia sposobem walki ze śladem po cesarskim cięciu. Podczas zabiegu do skóry podawany jest koktajl starannie dobranych składników odżywczych, które pobudzają tkanki do odnowy, redukując widoczność blizny. Specjalista używa do tego urządzenia zwanego kaniulą.

Zostaw komentarz