Jakie zabiegi na cellulit?

Kobiece ciało narażone jest na częste wahania hormonów, które w dużym stopniu przyczyniają się do zmian nastroju oraz wagi całego ciała. Cellulit może pojawić się już w okresie dojrzewania, kiedy kobieco ciało nabiera kształtów i zaczyna się rozwijać. Zaniedbana skóra z głębokim cellulitem nie wygląda atrakcyjnie. Jak zatem radzić sobie z niechcianą pomarańczową skórką?

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu należy rozpocząć przemyślaną i stanowczą walkę. Powinna ona polegać przede wszystkim na opracowaniu zbilansowanej diety oraz wizyty u lekarza. Domowe sposoby na radzenie sobie z cellulitem owszem są dobre, ale tylko dla tych Pań, u których cellulit dopiero zaczął powstawać. Peelingi czy masaże sprawdzają się najlepiej u kobiet, u których cellulit jest ledwo widoczny.

Obecnie medycyna estetyczna zaszła tak daleko, że usuwanie bądź zmniejszanie efektu pomarańczowej skórki jest powszechne i coraz więcej kobiet decyduje się na konkretne działanie. Zabiegi na cellulit wyróżnia przede wszystkim natychmiastowość oraz skuteczność, której nie uzyskasz po domowych masażach. Mimo, że zabiegi są bardziej inwazyjne i bardziej kosztowne warto w nie zainwestować, ponieważ rezultaty są widoczne gołym okiem.

Profesjonalne spotkanie u lekarza medycyny estetycznej bądź dermatologa powinno polegać na szczegółowym wywiadzie dotyczącym ogólnych nawyków żywieniowych. Poziom zgromadzonego cellulitu podskórnego powinien wykryć zabieg USG. Następnie lekarz wskazuje dalsze kroki, które polegają na kuracji bądź zabiegach.

Najpopularniejsze zabiegi na usuwanie cellulitu z warstwy podskórnej to:

  • karboksyterapia – zabieg spełniający wiele funkcji. Polega na wprowadzeniu w ściśle określone miejsca pod skórę dwutlenek węgla. Przemieszcza się on w tkankach, poszerzając naczynia krwionośne co wpływa na odpowiednie odżywienie i dotlenienie komórek. Sam proces stymuluje procesy regeneracji tkanek. Dwutlenek węgla rozpoczyna także proces lipozy (rozpadu komórek tłuszczowych).
  • mezoterapia– zabieg, który polega na wprowadzeniu w miejsce objęte cellulitem kwasu hialuronowego substancji skutecznie poprawiających krążenie i przyspieszających spalanie tłuszczu. Najczęstszymi z nich są: rutyna, wyciąg z karczocha, kofeina, karnityna z prokainą.
  • endermologia – zabieg polegający na pobudzeniu do działania metabolizmu tkanek tłuszczowych. Kosmetyczka wykonuje masaż głowicą z wałeczkami. Sprowadza się to m.in. do zmiany nadciśnienia i podciśnienia, a w dalszej kolejności do zmiękczenia stwardniałego tłuszczu.
  • cellulipoliza– zabieg, który polega na wprowadzaniu przez lekarza dwóch, cienkich igieł w tkankę tłuszczową. Przepuszczony pomiędzy nimi prąd o niskiej częstotliwości rozszerza naczynia i zwiększa przepływ krwi. Dzięki temu procesowi komórki znacznie szybciej usuwają toksyny.

Zabiegi na cellulit mają tę zależność, że wymagają kilkukrotnego powtórzenia, aby efekt był wyrazisty i mógł dłużej się utrzymać. Cena za jedną wizytę waha się w granicach od 100-200zł. Po podliczeniu kilku spotkań w ciągu jednego miesiąca sumuje się całkiem poważna suma. Mimo to warto zainteresować się metodami medycyny estetycznej, która wspiera kobiece ciało i pomaga w jej odbudowie.

Przeczytaj też – Krem na cellulit – Jak wybrać serum, które nam nie zaszkodzi?

Krem Vialise to świetny produkt, dzięki któremu utrzymanie efektów po zabiegu stanie się niezwykle proste. Unikalna formuła kremu antycellulitowego stopniowo przyczynia się do właściwego funkcjonowania tkanki łącznej. Balsam antycellulitowy skutecznie nawilża i odżywia skórę oraz nadaje jej jędrności. Krem antycellulitowy jest całkowicie bezpieczny i nie zawiera szkodliwych substancji.

Zostaw komentarz