Jak podjąć bezpieczną walkę z cellulitem BEZ ZABIEGÓW – Dobry krem na cellulit

Niestety cellulit dotyka niemal wszystkie kobiety bez względu na ich wygląd. Posiadaczkami cellulitu są kobiety chude i grube, młode i te starsze, a nawet te bardzo aktywne i mniej aktywne.

Skad bierze się cellulit?

Problem „pomarańczowej skórki” dotyczy przede wszystkim kobiet, gdyż jego powstawanie jest związane z hormonami kobiecymi(estrogenami). Cellulit zazwyczaj uderza w kobiety :

 • z zaburzeniami hormonalnymi,
 • stosujące antykoncepcję hormonalną,
 • będące w ciąży.

najlepsze serum na cellulit vialiseCellulit to zdegenerowana tkanka tłuszczowa w postaci grudek, ale także obrzęk związany z pogorszonym krążeniem(na skutek grudek) i tak koło się zamyka. Właśnie z tych powodów skuteczny krem na cellulit ma na celu albo spalanie tkanki tłuszczowej lub poprawienie drenażu. Jednakże gdyby krem na cellulit miał zdolność całkowitego usuwania pomarańczowej skórki każda z kobiet zaopatrzyłaby się w niego. Tymczasem łącznie z regularnym nakładaniem produktu jakim jest krem na cellulit konieczne jest wprowadzenie kilku zmian w swoim życiu jak:

 • zwiększenie aktywności fizycznej,
 • zwiększenie ilości wypijanej wody każdego dnia czy
 • stosowanie diety bogatej w witaminy, minerały i błonnik(owoce i warzywa).

Krem antycellulitowy okaże się skuteczny, gdy zostanie dołączony do pełnego programu walki z cellulitem. Bez odpowiedniej diety i ruchu sam krem nie będzie skuteczny.

Jaki krem na cellulit będzie skuteczny?

Skuteczny krem na cellulit powinien posiadać aktywne składniki pochodzenia naturalnego w odpowiednim stężeniu. Zazwyczaj te naturalne składniki są dzielone na 3 kategorie:

 • substancje rozbijające lipidy(przyśpieszają proces lipolizy jak np. ekstrakt z bylicy boże drzewko i kofeina),
 • substancje usuwające toksyny z tkanek(likwidują składniki uboczne metabolizmu komórkowego i wodę jak np. algi, kofeina czy ekstrakt z bluszczu),
 • składniki  wzmacniające i mikrokrążenie(wzmacniają i poprawiają mikrokrążenie jak ekstrakt z bluszczu czy ekstrakt z ruszczyka kolczastego).

Naturalne składniki kremu świadczą o jego skuteczności i sile działania we wszelkich aspektach walki z cellulitem(uderzenie, rozbicie i regeneracja skóry). Na pewno skuteczny krem antycellulitowy nie będzie zawierał składników takich jak parabeny(przedłużają żywotność kosmetyków), silikony(działają tylko powierzchownie), akohol(wysusza skórę) czy sztuczne substancje zapachowe i barwniki(mogą wywołać reakcję alergiczną). Naturalnym składem może pochwalić się serum , który spełnia wszelkie wyzwania stawiane przed produktem antycellulitowym o naturalnym składzie.

Jakie działania wobec cellulitu będą skuteczne?

Przede wszystkim walka z cellulitem wymaga działań na kilku płaszczyznach jak ćwiczenia, odpowiednia pielęgnacja i właściwa dieta. Produkty antycellulitowe powinny być wmasowywane w problematyczne miejsca(z siłą na granicy bólu i zawsze w kierunku serca). Dieta powinna dostarczać sporą ilość witamin i minerałów oraz błonnika. Przed zastosowaniem kremu antycellulitowego warto wykonać peeling ciała, aby składniki z produktu walczącego z pomarańczową skórką dobrze się wchłonęły i zadziałały.

Przeczytaj też: Jak się pozbyć cellulitu

Jakie ćwiczenia na cellulit?

Walka z cellulitem wymaga także regularnego wykonywania ćwiczeń. Do walki z tym problemem świetnie nadaje się trening aerobowy jak marsz, pływanie czy jazda na rowerze. Trening powinien być wykonywany w całości przez co najmniej 35 minut, a tylko intensywność powinna być dopasowana do możliwości osoby ćwiczącej. Jednakże w domu można także wykonywać te najbardziej znane i proste ćwiczenia jak przysiady i brzuszki np. w 3 seriach po 20- 25 powtórzeń.  Dobrze jest znaleźć czas i ćwiczyć nawet kilka razy w tygodniu. Dopiero taki pełny program zapewni nam gładką i jędrną skórę bez cellulitu. Ćwiczenia potrafią zredukować tkankę tłuszczową, zmniejszyć obrzęki oraz cellulit wodny. Po pewnym czasie regularnie wykonywanych ćwiczeń i używania produktów antycellulitowych można zauważyć poprawę wyglądu i elastyczności skóry.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Zosia

  Pracuje nad cellulitem już drugi miesiac ale marnie mi to idzie. Chyba musze wprowadzić jakieś dobre preparaty na cellulit.

 • Melisa

  No warto by było się rozejrzeć u mnie też za czymś nowym, bo ostatnio mam deko kremu na cellulit jednej z naszych czołowych sportsmenek i nic a nic nie widzę by mi ta skóra jakoś się wyładniła.

 • Olerka

  Chyba wiem o jaki dokładnie krem Ci chodzi @Melisa 😀 Nie ma co go kupować tak samo jak innych kremów z drogerii.. Może są jakieś okay opcje i kremy, ale u mnie to zawsze było jak kulą w płot. Jakieś eveliny i inne lireny. Tylko chemią się zapychasz.

 • carmen

  ten vialise to on jest serio naturalny? trzeba go trzymać w lodówce albo coś takiego?

 • Dijon

  Nie trzeba go mieć w lodówce. Najlepiej suche i przyciemnione miejsce ^^ Masz pół roku na wykończenie go więc to raczej optymalny czas jak na 200 ml ^^

 • carmen

  no myślę że w 6 miesięcy dałabym radę go zużyć. jakby tak dwa razy dziennie go nakładać 🙂

Zostaw komentarz