Pajączki, czyli popękane naczynka widoczne są najczęściej na kończynach dolnych orz twarzy chociaż mogą również występować na innych częściach naszego ciała. Z tego rodzaju niekorzystnymi zmianami borykają się przede wszystkim kobiety, głównie te, których cera jest jasna a skóra cienka i delikatna.
Więcej na http://medicinemag.pl/zabiegi-kosmetyczne-polecane-dla-cery-naczynkowej/
Przyczyny powstawania pajączków
Sprzymierzeńcem jest na pewno stojący bądź tylko siedzący tryb pracy – w przypadku rozszerzonych naczynek pojawiających się na nogach. Do przyczyn zaliczyć można również noszenie zbyt wysokich obcasów i obciskającej bielizny. Niestety, wpływ na pojawienie się pajączków na twarzy ma o wiele więcej czynników. Można tutaj mówić o źle dobranych kosmetykach, nieodpowiedniej diecie (alkohol, kawa, ostre przyprawy z całą pewnością nie pomagają).
Uznaje się również, że naczynka pękają w skutek warunków atmosferycznych – nadmiar promieni słonecznych, wiatr, mróz. Sami również mamy ogromny wpływ na ich występowanie. Udowodniono, że zarówno pajączki na nogach jak i na twarzy pojawiają się dużo częściej u osób, które korzystają z solarium i sauny oraz zażywają nazbyt gorące kąpiele. Najczęściej występującą przyczyną są jednak uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz inne choroby, na które niekoniecznie mamy wpływ.
Pajączki pojawią się na twarzy w wyniku powikłań trądziku różowatego czy zwyczajnie tendencji do naczyń krwionośnych o słabej i kruchej budowie.
Sprawdź także: Zamykanie naczynek Gdańsk.
Jak zapobiegać i leczyć rozszerzone naczynka?
Jedyną metodą, dzięki której można się ich w sposób skuteczny i bezpieczny pozbyć jest laserowe zamykanie naczynek. Najczęściej należy wykonać serię kilkuminutowych i bezbolesnych zabiegów. W tym celu warto udać się do profesjonalnego dermatologa, który dokona analizy skóry i zaleci odpowiednie natężenie kuracji. W każdym przypadku, laseroterapia działa zbawiennie – wiązki światła zamykają rozszerzone naczynia i całkowicie je usuwają. Nie ma to jednak żadnego wpływu na zdrową tkankę skórną czy naczynia, które są w pełni zdrowe i mocne. I chociaż technik na usuwanie pajączków jest niewiele to zaleca się wiele dobrych sposobów na to, by zapobiegać ich występowaniu. Mowa tutaj przede wszystkim o idealnie dobranych środkach kosmetycznych. Najlepsze są preparaty, które w swoim składzie zawierają kompleks witamin K, A, C oraz E, bo to one wpływają na wzmacnianie naczyń krwionośnych. Dobroczynne są też właściwości ekstraktu z arniki górskiej, oczaru, kasztanowca, wyciągu z kwiatów dzikiego mirtu czy miłorzębu japońskiego.
Źródła: