Mezoterapia – skuteczny sposób na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to powszechny problem w naszym społeczeństwie. Krótkotrwałe nadmierne wypadanie włosów w okresie jesiennym jest czymś normalnym i zwykle szybko mija, jeśli jednak problem utrzymuje się dłużej, warto działać. Obecnie ponad połowa mężczyzn po przekroczeniu pięćdziesiątego roku życia cierpi na androgenowe wypadanie włosów. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że nowoczesne metody pozwalają na bardzo skuteczne zwalczenie tego problemu. Jednym ze sposobów, by zachować zdrowe i gęste włosy, jest mezoterapia igłowa. Przeczytaj, na czym polega ten zabieg i kiedy warto go zastosować.


Dlaczego nadmiernie wypadają nam włosy?

Nadmierne wypadanie nam włosów może mieć różnorodne przyczyny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie zawsze, gdy zaobserwujemy u siebie wzmożone wypadanie włosów mamy powody do obaw. Każdego dnia przeciętna osoba traci około 40-70 włosów. W okresie jesiennym bardzo często pojawia się ten problem w związku z przesuszeniem głowy po lecie i zmianami hormonalnymi w organizmie. Jest to jednak krótkotrwałe i najczęściej samoistnie mija.

O wiele bardziej poważnym problemem jest łysienie androgenowe. To choroba o podłożu genetycznym, która powoduje nadmierną produkcję testosteronu, czego skutkiem jest wzmożona produkcja testosteronu, powodująca u mężczyzn w wieku średnim lub starszym stopniowe łysienie. Nadmierne wypadanie włosów może również być efektem niewłaściwej pielęgnacji. Suszenie, farbowanie włosów, stosowanie lokówki i prostownicy – to wszystko sprawia, że skóra głowy jest przesuszona i włosy nadmiernie wypadają.

Zahamuj wypadanie włosów dzięki mezoterapii igłowej

Mezoterapia to stosunkowo prosty zabieg, który pozwala na skuteczne zahamowanie procesu nadmiernego wypadania włosów. Polega na tym, że w skórę głowy przy pomocy specjalnych igieł wstrzykiwane są różnego rodzaju preparaty nawilżające i odżywcze. W zabiegu mogą być również wykorzystywane preparaty farmakologiczne takie jak minoksidil czy steroidy. Do zabiegu wykorzystuje się specjalny pistolet, który przy pomocy igieł dozuje odpowiednią ilość dobranego do potrzeb pacjenta preparatu.

Pacjenci nie muszą obawiać się, że zabieg jest bolesny. Igły są cienkie, wprowadza się je jedynie płytko pod skórę głowy.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej?

Aby zapisać się na zabieg mezoterapii igłowej, konieczna będzie wizyta u odpowiedniego lekarza specjalisty. W tym przypadku najodpowiedniejszym lekarzem będzie trycholog. To lekarz specjalista od chorób głowy. To on stwierdza, jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów i jakie w związku z tym należy zastosować leczenie. Po przeprowadzeniu kompleksowego badania skieruje nas na zabieg w centrum medycyny estetycznej i dobierze odpowiednie preparaty i ich dawki. Należy pamiętać jednak o tym, że mezoterapia igłowa może być skuteczna jedynie u tych pacjentów, u których stwierdzono występowanie żywych meszków włosowych. Jeśli są one martwe, mezoterapia nam nie pomoże, trzeba szukać innych metod.

Efekty mezoterapii igłowej

Koszt jednego zabiegu mezoterapii igłowej to około 250 złotych. Aby efekty były widoczne i trwałe, zaleca się wykonanie serii co najmniej kilku zabiegów. Dzięki temu w widoczny sposób poprawi się stan naszych włosów. Ich struktura zostaje odbudowana, zaobserwujemy o wiele słabsze niż dotychczas wypadanie. Należy pamiętać o tym, że efekty mezoterapii są tym lepsze, im wcześniej wybierzemy się na zabieg. Wypadanie włosów w zaawansowanym stadium jest trudniejsze do wyleczenia niż to, które dopiero zaczyna postępować.

Czytaj również: http://www.pomorska.pl/styl-zycia/a/wypadanie-wlosow-jest-na-to-sposob-nowoczesne-i-medyczne-podejscie-do-leczenia-trychologicznego,11540280/

Zostaw komentarz