Endermologia na cellulit. Zabiegi na cellulit?

Endermologia pomoże Ci w walce z cellulitem! Cellulit to jeden z najpowszechniejszych problemów urodowych kobiet. Wbrew częstym opiniom, nie jest wcale związany z nadwagą i wiekiem. Wręcz przeciwnie, to problem nawet bardzo szczupłych nastolatek, gwiazd estrady i modelek. Istnieje bardzo wiele różnych metod walki z cellulitem. Salony kosmetyczne oferują przeróżne zabiegi na ciało, których celem ma być likwidacja cellulitu. Nie wszystkie z nich są jedna skuteczne. Metodą, której skuteczność jest potwierdzana przez lekarzy, naukowców oraz zadowolone pacjentki, jest z pewnością endermologia. Na czym polega ten zabieg?

Endermologia  – na czym polega zabieg?

Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Wykonuje się go w specjalnym stroju, który chroni skórę pacjenta przed bezpośrednim kontaktem z urządzeniem i sprawia, że zabieg jest nie tylko skuteczny, ale i całkowicie bezbolesny. W czasie masażu sterowana komputerowo głowica urządzenia wytwarza podciśnienie, za pomocą którego wsysany jest do wewnątrz fałd skóry. Jest on następnie rozmasowywany przez rolki. Endermologia pozwala na ustawienie dowolnej intensywności i kierunku obracania się rolek – to sprawia, że zabieg może być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta i stosowany z różnym nasileniem na różne partie ciała. To sprawia, że możemy modelować naszą sylwetkę tak jak chcemy. Dzięki masażowi podciśnieniowemu nasza skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona, stopniowo pozbywamy się cellulitu i tracimy na wadze.

Zobacz na Youtube: Endermologia w Clinica Cosmetologica Gdańsk

Zobacz cały zabieg: Endermologia LPG Gdańsk

Kiedy warto wykonać endermologię?

Wykonanie endermologii zaleca się przede wszystkim osobom, które chciałyby pozbyć się cellulitu i mają problem ze zbędnymi kilogramami. Endermologia stanowi także idealne rozwiązanie w przypadku rozstępów na skórze i widocznych, nieestetycznych blizn. Za jej pomocą możemy również zniwelować obrzęki limfatyczne, zmiany skórne po oparzeniach. Chociaż endermologia stosowana jest przede wszystkim przez salony kosmetyczne jako zabieg upiększający, ma również zastosowanie medyczne – pomoże w przypadku uszkodzeń wiązadeł, mięśni i ścięgien.

Kiedy nie wolno stosować endermologii?

Chociaż endermologia to zabieg bezpieczny, mający bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, istnieją określone przypadki, kiedy nie możemy go wykonywać. Należą do nich między innymi: choroby nowotworowe, choroby zakaźne, zmiany naczyniowe (żylaki, naczyniaki), zaburzenia krzepnięcia krwi, przepukliny na ciele, gorączka. Endermologii nie powinno się również wykonywać w czasie ciąży, wyjątkiem jest tutaj zabieg wyłącznie na nogi.

Zabieg Endermologia MOBILIFT ma moc ujędrniania piersi i odmładzania dłoni. Bardzo często wybierają go panie, które mają za sobą poród i karmienie piersią lub których biust po prostu stracił jędrność z wiekiem. Dzięki niemu, piersi odzyskują dawną świetność, wiotka skóra obkurcza się i ujędrnia, a jej ogólna jakość ulega wyraźnej poprawie – mówi dermatolog z Clinica Dermatologica Gdańsk

Kiedy efekty będą widoczne?

Pierwsze efekty możemy zobaczyć już po trzech – czterech zabiegach. Żeby jednak były one trwałe, konieczne będzie wykonanie całej serii zabiegów – zwykle zaleca się 10-20 masaży. Pamiętajmy o tym, że aby wykorzystać jak najlepiej efekt zabiegów, potrzebna będzie zdrowa dieta i lekkie ćwiczenia gimnastyczne. Bardzo ważne jest również, abyśmy w trakcie terapii pili odpowiednią ilość płynów – przynajmniej 2,5 litra dziennie. Polecana jest niegazowana woda mineralna, soki i ziołowe herbatki.

Więcej na temat skutecznych zabiegów na ciało przeczytasz na stronie wymodelujsylwetke.pl

KOMENTARZE

  • Marzena

    Fajne są te masaże na cellulit. Wprawdzie jestem dopiero po dwóch, ale już wiem, że nie ma się czego bać, a przede wszystkim wydaje mi się, że na udach cellulit jest jakby mniejszy. Nie wiem czy sobie wmawiam czy już widać, ale efekty są, powoli ale chyba idą.

  • Horny

    Na cellulit jest już tak dużo zabiegów, że na pewno jest w czym wybierać. Zwłaszcza, że praktycznie każdy jest skuteczny i każdy może być polecony, jak wybierze się go razem z lekarzem lub kosmetologiem.

Zostaw komentarz