Trycholog – Jak mieć piękne, zdrowe włosy?

Każda kobieta chciałaby mieć piękne, zdrowe włosy, jednak nie zawsze jest to takie proste. Na przeszkodzie stoi wiele problemów – łupież, rozdwajające się końcówki, przetłuszczanie się czy siwienie. Te problemy jednak są relatywnie proste do rozwiązania. Znacznie poważniejszym problemem może być natomiast nadmierne wypadanie włosów. Nie powinniśmy jednak się załamywać, nawet jeśli włosy wychodzą nam całymi garściami, istnieje rozwiązanie. W takiej sytuacji pomoże nam trycholog – czyli specjalista zajmujący się problemami skóry głowy i włosów.

Włosy wypadają Ci całymi garściami? – Czas działać!

Kiedy widzimy, że nasze włosy mają skłonność do nadmiernego wypadania, powinniśmy działać. Nie lekceważmy tego problemu, gdyż będzie się pogłębiał. Im szybciej zauważymy problem, tym łatwiej będzie go pokonać. W tym celu powinniśmy wybrać się do trychologa. On rozpozna przyczyny problemu i będzie potrafił poradzić nam we właściwy sposób. Trycholog nie jest lekarzem, nie zajmie się chorobami skóry innymi, niż dotyczącymi skóry głowy i włosów. Jenak leczenie wypadania włosów u trychologa może być bardzo skuteczne. Poradzi nam on wybór odpowiedniej kuracji i będzie kontrolować jej przebieg.

Włosy naturalnie wypadają cały czas u każdego człowieka. Dorosły zdrowy człowiek powinien tracić dziennie około 50- 100 włosów. W niektóre dni może być to nieco więcej, szczególnie jesienią, kiedy ze względu na mniejsze nasłonecznienie obniża się produkcja niektórych hormonów w naszym organizmie zmniejsza się. Nie powinniśmy się za bardzo przejmować, jeżeli zobaczymy, że przez kilka dni w roku tracimy o wiele więcej włosów niż zwykle. Jeżeli jednak ten problem utrzymuje się dłużej, jest to bardzo niepokojący znak. Trzeba działać.

Wypadanie na skutek niewłaściwej pielęgnacji

Aby uniknąć wypadania włosów, warto dbać o ich właściwą pielęgnację. Przede wszystkim regularnie myjmy włosy w ciepłej, lecz nie gorącej wodzie, przy użyciu delikatnego szamponu i odżywki. Po umyciu włosów warto nałożyć na nie nawilżającą maseczkę, gdyż przesuszona skóra głowy bardzo często prowadzi do problemów z wypadaniem włosów. Taką maseczkę możemy zakupić w drogerii, jednak w Internecie znajdziemy również bardzo wiele ciekawych i prostych przepisów na maseczki domowej roboty. Skorzystanie z nich często daje zaskakująco dobre efekty.

Bardziej narażone na wypadanie są oczywiście włosy, które często poddajemy różnego rodzaju zabiegom, takim jak na przykład farbowanie, trwała lub ondulacja. Miejmy to na uwadze, zanim się na nie zdecydujemy. Także nadużywanie lokówki, prostownicy, a nawet zwykłej suszarki będzie powodowało, że nasze włosy bardziej podatne będą na wypadanie.

Odpowiednia dieta i styl życia

Dla zdrowia i urody ogromne znaczenie ma również odpowiednia dieta i styl życia. Jeżeli przez długotrwały czas jesteśmy narażeni na silny stres, lub cierpimy na depresję, nie wystarczy, że będziemy leczyć objawy, czyli wypadanie włosów. Dopóki nie uporamy się z tymi problemami na stałe, objawy będą powracać.

Leczenie wypadania włosówAby mieć piękne, zdrowe i mocne włosy zwracajmy uwagę również na to, co jemy. Nasza dieta powinna zawierać przede wszystkim dużo witamin, dlatego też bardzo ważne jest spożywanie warzyw i owoców. Poza tym warto spożywać dużo ryb morskich, które są bogate w niezwykle cenne nienasycone kwasy tłuszczowe. Dla zdrowia i urody naszych włosów korzystne działanie może mieć również cynk, żelazo i kwas foliowy. Zmieniając dietę zgodnie z naszymi wskazówkami, możesz często sprawić, że Twoje włosy przestaną wypadać.

Zostaw komentarz