Usuwanie zmarszczek

Można uznać, iż zmarszczki są podstawowym elementem, który wskazuje na starzenie się naszej skóry. Niestety, wraz z wiekiem produkcja kolagenu czy kwasu hialuronowego, czyli substancji, jakie występują naturalnie w naszym organizmie słabnie. Jędrna i gładka skóra staje się coraz szybciej wiotka, z widocznymi bruzdami.

Na starzenie się skóry i pojawianie się pierwszych zmarszczek wpływ mają także inne czynniki. Wymienić tutaj można chociażby uwarunkowania genetyczne, warunki środowiskowe (smog), wzmożoną ekspozycję na promienie słoneczne czy też dym papierosowy. Każdy z nas powinien także stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, dobrze dobrane do typu naszej skóry czy wieku.

Niestety, nie zawsze kremy przeciwzmarszczkowe będą skuteczne. Nadają się raczej do zapobiegania wystąpienia pierwszych zmarszczek aniżeli niwelowania tych, które już są widoczne. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która trzeba przyznać, w tej dziedzinie odniosła niebywały sukces. To dzięki zabiegom z jej zakresu odrzucić dzisiaj można skalpel i chirurgiczne operacje plastyczne.

Usuwanie zmarszczekzabiegi, które wykorzystywane są dzisiaj najczęściej zaliczyć można:

 

  • Peelingi liftingujące. Ich zadaniem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu zmarszczki zostają wygładzone a skóra pobudzona do naturalnej regeneracji. Zabiegi muszą być dobrane odpowiednio do problemu i rodzaju skóry. Aby były skuteczne należy je wykonywać w seriach, w równych odstępach czasu. O intensywności zabiegów powinien decydować jedynie wykwalifikowany lekarz.
  • Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen. To zabiegi, dzięki którym skóra nakłuwana zostaje mikro igiełkami, dzięki czemu dochodzi do jej naturalnej odbudowy a odżywcze preparaty zostają lepiej wchłaniane. Również w tym przypadku koniecznym staje się wykonanie serii zabiegów, które można zresztą cyklicznie powtarzać dla podtrzymania zadowalających efektów.
  • Mezoterapia igłowa. To ostrzykiwanie poszczególnych partii skóry preparatami witaminowymi, dzięki czemu tkanki skórne ulegają szybszemu procesowi odbudowy. Witaminy dostarczone do tkanek korzystnie wpływają na stan skóry. Zabiegi te można powtarzać zgodnie ze wskazaniami lekarskimi.
  • Toksyna botulinowa. Botoks może być stosowany zarówno w celu zapobiegania zmarszczek jak i ich niwelowania. Toksynę stosuje się w przypadku zmarszczek mimicznych i nie usuwa się ich a jedynie wygładza. Unieruchamiany zostaje mięsień, odpowiedzialny za marszczenie skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny, efekty są naturalne, bo botoks wstrzykiwany jest w minimalnej ilości. Efekty widoczne są od razu i pozostają na kilka miesięcy, po czym można ponownie wykonać zabieg.
  • Osocze bogatopłytkowe. To jedna z najnowszych metod odmładzających, która z miejsca zyskała rzesze fanów. Wszystko dlatego, że stosuje się tutaj substancje w pełni naturalną, pozyskaną z krwi pacjenta. W specjalnej wirówce oddziela się wcześniej pobraną krew od osocza a osocze wstrzykuje w poszczególne partie krwi. Nie dochodzi do jakichkolwiek alergii czy powikłań za to naturalny proces immunologiczny skutecznie i natychmiast niweluje niedoskonałości skóry.

Zostaw komentarz