Co to jest microblading, jakie są jego zalety i wady?

Metoda makijażu permanentnego, jaką jest metoda piórkowa, przywędrowała do Polski stosunkowo niedawno. W powszechnym użyciu jest dopiero od kilku lat, co sprawia, że jeszcze nie każdy o niej wie. Niska jest zatem świadomość wad i zalet tej metody. Jakie więc są pozytywne i negatywne skutki microbladingu i czym jest on sam?

Na czym polega microblading?

 

Jest to tzw. piórkowa metoda wykonywania makijażu permanentnego brwi. To także, a może nawet przede wszystkim, metoda rekonstrukcji brwi u tych kobiet, które mają naturalne brwi zbyt rzadkie lub nie mają ich w ogóle.

Sprawdź także: Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Wykonywana w kilkadziesiąt minut, pozwala cieszyć się pięknymi brwiami przez długie miesiące.

 

Zalety metody piórkowej

 

Zalet tych jest całkiem sporo, dlatego metoda piórkowa cieszy się coraz większą popularnością. Zważywszy na to, iż mamy coraz mniej czasu i jesteśmy bardziej zabiegane, zapewne coraz więcej kobiet zdecyduje się na microblading, który pozwalana zaoszczędzenie kilkunastu minut każdego ranka. Zalety metody to:

– zabieg zajmuje kilkanaście do kilkudziesięciu minut,

– efekty utrzymują się około 1,5 roku,

– nie jest to metoda szczególnie bolesna, choć jest wykonywana z użyciem maści przeciwbólowej,

– jest to metoda bezpieczna dla większości kobiet, przeciwwskazań jest stosunkowo niewiele,

– kobietom, które straciły swoje naturalne brwi, np. w wyniku choroby, pozwala je odzyskać,

– efekt wygląda bardzo naturalnie dzięki temu, że każdy włosek jest oddzielnie malowany ręcznie, z uwzględnieniem kierunku jego wzrostu i naturalnej grubości w danym miejscu.

 

Wady

 

Jak każda metoda, także microblading ma swoje wady. Jednak nie jest ich wiele w porównaniu z innymi metodami. Do wad metody piórkowej zaliczymy:

– cena – warto wspomnieć o niej w pierwszej kolejności, gdyż dla niektórych kobiet będzie to wada dyskwalifikująca tę metodę. Zabieg kosztuje kilkaset złotych, w zależności od salonu

– zabieg trzeba powtórzyć w ciągu 3 – 4 tygodni,

– nie wolno go wykonywać u kobiet ciężarnych i karmiących piersią a także w trakcie choroby nowotworowej,

– należy się solidnie przygotować do zabiegu, co oznacza pewne wyrzeczenia na kilka tygodni wcześniej, np. rezygnację z basenu,

– brwi po zabiegu wymagają szczególnej troski, co może być nieco uciążliwe dla kobiet aktywnych zawodowo.

 

Podsumowując

 

Metoda microbladingu na pewno nie jest metodą doskonałą, ale żadna nie jest. Należy rozważyć wszystkie jej wady i zalety, choć efekty są bardzo zachęcające.

Artykuł ten ma charakter jedynie poglądowy. Pamiętaj, że przed każdym badaniem dermatolog musi zbadać stan skóry i zalecić odpowiedni zabieg.

Zostaw komentarz