Profesjonalna walka z otyłością

Otyłość to zjawisko, z którym walczyć muszą społeczeństwa coraz częściej. Występuje zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie ludność nie dba wystarczająco o prawidłowe odżywianie się oraz odpowiednią dawkę sportu. Siedzący tryb życia, szybkie i tak zwane „śmieciowe” jedzenie to w dużej ilości przypadków przyczyny otyłości. Choć nie wolno zapominać również o tym, iż wiele otyłych osób boryka się z tym problemem z powodu innych schorzeń, które występują w ich organizmie. Często mogą to być na przykład zaburzenia hormonalne.

Coraz więcej otyłych osób szuka pomocy specjalistów w walce ze zrzuceniem kilogramów. Często samodzielnie prowadzone diety okazują się bowiem nie tylko nieskuteczne, ale także niebezpieczne dla zdrowia. Organizm, który walczy z otyłością musi bowiem – mimo wszystko – otrzymywać odpowiednią dawkę substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Wyrzucenie z diety wszystkich tłuszczy, czy cukrów nie tylko może nie pomóc w zrzucanie kilogramów, ale wręcz zaszkodzić.

Sprawdź także: Trądzik różowaty czy to wyrok?

Odpowiednio zbilansowana dieta, przystosowana do potrzeb danego organizmu – to jedna z usług, którą odnaleźć można w poradni leczenia otyłości. Pracujący w niej dietetycy opracowują bowiem specjalny plan żywienia dla konkretnych pacjentów. Dieta taka w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami oraz zabiegami rehabilitacyjnymi może okazać się niezwykle skuteczna.

Z tego też powodu poradnia leczenia otyłości jest pierwszym adresem, pod którym udać powinny się osoby z nadwagą.

Walka z nadwagą pod kontrolą specjalistów to bowiem nie tylko skuteczny sposób na pozbycie się kilogramów, ale także gwarancja bezpieczeństwa. Pacjenci poradni leczenia otyłości są bowiem pod stałą opieką lekarzy. Badany jest ich ogólny stan zdrowia, zarówno przed rozpoczęcie terapii, jak i w jej trakcie oraz po jej zakończeniu. Zlecany jest, między innymi, szereg badań laboratoryjnych. Pomagają one często w ustaleniu przyczyn otyłości, co ma bezpośredni wpływ na ustalenie planu jej leczenia. To zwiększa bowiem jego efektywność, i to w dość znacznym stopniu. Stale przeprowadzane konsultacje żywieniowe oraz lekarskie pomagają na ocenę skuteczności podjętego leczenia oraz jego ewentualne modyfikacje.
To kolejny czynnik, który wspomaga efektywność walki z otyłością.

Co istotne, specjaliści walki z otyłością nie zostawiają pacjenta po zakończeniu leczenia samego. Ustalany jest bowiem specjalny plan żywieniowy na kolejny okres – tak by nie wystąpił tak zwany efekt jo-jo. Polega on na tym, iż po zakończeniu diety pacjent wraca do swojej dawnej wagi, często dochodzi także do tego, iż pacjent osiąga wagę jeszcze większą, niż przed rozpoczęciem leczenia.
Wskazówki udzielone przez profesjonalnych dietetyków pomogą uniknąć efektu jo-jo. Dzięki temu efektywność walki z otyłością nie będzie jedynie krótkotrwała.

Po zakończeniu leczenia pod okiem specjalistów z poradni leczenia otyłości należy pamiętać o odpowiedniej diecie, jak i o sporcie oraz ruchu fizycznym. Nic tak nie sprzyja bowiem nadwadze oraz otyłości, jak siedzący tryb życia.

Artykuł powstał przy współpracy z autorką bloga http://piekna-skora.blogspot.com/

Zostaw komentarz