Trzy sposoby na oczyszczanie nerek

Trzy sposoby na oczyszczanie nerek

Dbając o nasze ciało powinniśmy nie tylko pamiętać o tym, co na zewnątrz, ale także o wszystkich organach, które są wewnątrz naszego ciała. Zwłaszcza, że ich zaniedbanie rzutuje na nasz wygląd, samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie. Do najważniejszych narządów należą nerki, które są odpowiedzialne za usuwanie szkodliwych substancji z naszego organizmu, dlatego też może dojść do ich zanieczyszczenia. Są jednak naturalne metody, które mogą nam pomóc w wydaleniu z nich toksyn, albo złagodzą objawy ich…

czytaj więcej

Domowe sposoby na hemoroidy? Spróbuj ziół.

Domowe sposoby na hemoroidy? Spróbuj ziół.

Z hemoroidami, czyli żylakami guzków krwawniczych żyje 50% Polaków. Wielu z nas żyje z tą onieśmielającą dolegliwością.  Guzki krwawnicze czyli hemoroidy są bardzo ważne dla naszego organizmu – sprawują pieczę nad oddawaniem gazów i stolca. Kiedy pojawia się impuls związany z oddawaniem stolca lub gazów, z guzków odpływa krew i pozwalają na bezproblemowe oddanie stolca. Kłopot pojawia się, gdy hemoroidy są mechanicznie uszkodzone – wówczas krew nie odpływa z nich prawidłowo. Stale obecna krwawa wydzielina…

czytaj więcej

Chlamydia – co to jest? Jaki test a na chlamydię wykonać?

Chlamydia – co to jest? Jaki test a na chlamydię wykonać?

Chlamydia to jedna z groźniejszych bakterii, która może zaatakować organizm ludzki. Warto jednak zaznaczyć, iż nie może ona egzystować poza człowiekiem, przez co nie można zarazić się nią przez bezpośredni kontakt z zarażonym. Każdą z trzech rodzai Chlamydii trudno jest rozpoznać, ponieważ nie ma ona jednolitych i stałych objawów. Leczenie obu bakterii przebiega również zgoła inaczej.

czytaj więcej

Jak leczyć marskość wątroby

Jak leczyć marskość wątroby

Marskość wątroby to problem, z którym musimy się zmierzyć, jeśli nasza wątroba od dawna choruje. Nie pojawia się ona z dnia na dzień. Jest efektem długofalowych zaniedbań naszego zdrowia i może przyczynić się do niej szereg czynników. Czy możemy jakoś jej zapobiec? Jak ją leczyć, a jaką profilaktykę stosować, aby do niej nie dopuścić?

czytaj więcej

Profilaktyka raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest poważnym schorzeniem, które jest niezwykle ciężkie w wyleczeniu i zazwyczaj kończy się śmiercią kobiety. Jego najczęstszą przyczyną jest zarażenie organizmu wirusem HPV. Jako że możliwość wyleczenia jest nikła, ogromną wagę przywiązuje się do działań profilaktycznych.

czytaj więcej

Jak uspokoić płaczące dziecko w odpowiedni sposób.

Jak uspokoić płaczące dziecko w odpowiedni sposób.

Niemowlę płacze bardzo często i każdy odpowiedzialny rodzic powinien poznać sposoby na płacz niemowlaka. Szanse na szybkie zatrzymanie płaczu naszej pociechy rosną, gdy wiesz, dlaczego właściwie płacze.  A przyczyn płaczu niemowlaka może być naprawdę dużo. Pediatra mówi że kilkumiesięczne dziecko może płakać z przyczyn takich jak kolka albo po prostu z powodu wyrzynających się ząbków.

czytaj więcej

Testy alergiczne – dla kogo i po co?

Testy alergiczne – dla kogo i po co?

Obecnie coraz więcej osób cierpi na alergie, szczególnie pokarmowe, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie organizmu i utrudniają życie. Bardzo często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że możemy być na coś uczuleni. Testy alergiczne pozwalają rozpoznać, na co jesteśmy uczuleni, co daje możliwość podjęcia skutecznego leczenia. Czy warto z nich skorzystać?

czytaj więcej

Profesjonalna walka z otyłością

Profesjonalna walka z otyłością

Otyłość to zjawisko, z którym walczyć muszą społeczeństwa coraz częściej. Występuje zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie ludność nie dba wystarczająco o prawidłowe odżywianie się oraz odpowiednią dawkę sportu. Siedzący tryb życia, szybkie i tak zwane „śmieciowe” jedzenie to w dużej ilości przypadków przyczyny otyłości. Choć nie wolno zapominać również o tym, iż wiele otyłych osób boryka się z tym problemem z powodu innych schorzeń, które występują w ich organizmie. Często mogą to być na…

czytaj więcej

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem, który można skutecznie leczyć

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem, który można skutecznie leczyć

Nietrzymanie moczu jest przypadłością, która zwykle dotyka kobiety. Nie oznacza to jednak, że problem ten omija mężczyzn. Panowie również mogą borykać się z tą wstydliwą dolegliwością. Różne są przyczyny pojawienia się nietrzymania moczu. U kobiet zwykle dochodzi do niego w wyniku przejścia ciężkich porodów, w okresie menopauzy, ale także na skutek zakażeń układu moczowo-płciowego. Długotrwała, ciężka praca fizyczna również może mieć wpływ na pojawienie się tego schorzenia.

czytaj więcej

Zasady postępowania przy biegunce

Zasady postępowania przy biegunce

Biegunka jest na tyle częstą dolegliwością, że nie zastanawiamy się nawet, jak sobie z nią radzić. Szybko sięgamy po odpowiednią tabletkę i czekamy, aż nam przejdzie. Nie zdajemy sobie sprawy, że biegunka może być zwiastunem poważniejszych chorób, albo złej diety, czy niehigienicznego stylu życia.

czytaj więcej
1 2