Trzy sposoby na oczyszczanie nerek

Dbając o nasze ciało powinniśmy nie tylko pamiętać o tym, co na zewnątrz, ale także o wszystkich organach, które są wewnątrz naszego ciała. Zwłaszcza, że ich zaniedbanie rzutuje na nasz wygląd, samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie. Do najważniejszych narządów należą nerki, które są odpowiedzialne za usuwanie szkodliwych substancji z naszego organizmu, dlatego też może dojść do ich zanieczyszczenia. Są jednak naturalne metody, które mogą nam pomóc w wydaleniu z nich toksyn, albo złagodzą objawy ich nieprawidłowej pracy.

Objawy zanieczyszczenia nerek

Jeśli nie będziemy dbać o nasze nerki, mogą pojawić się takie objawy jak: częsta potrzeba oddania moczu, zmęczenie, opuchnięte nogi, drętwienie kończyn (rąk i nóg), senność, swędzenie całego ciała, częste zdenerwowanie, brak apetytu, wymioty, ciemne plamy na ciele oraz zawroty głowy. Co oznacza, że prawdopodobnie w tym organie znajdują sie nieporządne ciała obce. Można jednak pomóc sobie domowymi metodami, co nie zmienia faktu, że jeśli objawy pojawiają się dłużej niż 2 tygodnie, warto udać się do lekarza.

Oczyszczanie według Doktor Hulda Clarka

Czas trwania kuracji to 6 tygodni, podczas którego, specjalnie przygotowany napar łączy się z witaminą B6, magnezem, a dawkuje się je w zależności od rodzaju, natomiast napar składa się z czterech pęczków świeżych pietruszek oraz jednej torby zmieszanych korzeni do których należą: sadziec, hortensja, prawoślaz, koncentrat z soku wiśniowego.

Oczyszczanie według Michała Tombaka

Czas trwania kuracji to 2 tygodnie, podczas którego pije się sok z takich produktów jak: korzeń pietruszki, seler oraz marchew. Stosuje się go w ilości pół szklanki po trzy – cztery razy na dzień.

Zioła na oczyszczanie nerek

Są jednym z najlepszych sposobów na oczyszczanie i usprawnianie pracy nerek. Są one naturalne, a jednocześnie na tyle silne, by nas uleczyć. Do ziół, które mogą pomóc w ulepszeniu pracy naszego układu moczowego i wypłukaniu z niego toksyn, należą: liście pokrzywy, brzozy, rdestu ptasiego, czarnej porzeczki, melisy, borówki brusznicy, kora wierzby, kwiat nawłoci, nasienie kozieradki i czarnuszki, jagody jałowca, kłącze perzu, korzeń i nać pietruszki, korzeń selera oraz ziele skrzypu i wrzosu. Pamiętać jednak trzeba, by stosować je z umiarem, a w razie wątpliwości skonsultować się z zielarzem, internistą lub lekarzem.

Do dobrych sposobów należy też picie ciepłej wody z cytryną po każdym z trzech głównych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) oraz połączenie picia soków warzywnych z wodą, do której dodamy jagody, albo potas lub chlorofil. Warto też pamiętać o zjadaniu warzyw i owoców oraz piciu minimum dwóch litrów wody dziennie.

Zobacz też: Choroby układu moczowego

Jak często oczyszczać nerki?

Najlepiej robić to raz w roku. Pamiętając o tym, że sama kuracja to połowa sukcesu, warto ograniczyć w naszej diecie kawę, alkohol oraz napoje gazowane.

Jeśli zadbamy o nasze nerki teraz, to nie będziemy mieć z nim problemów na starość. Nasze samopoczucie oraz zdrowie będzie w lepszej kondycji, a to sprawi, że będziemy sprawniejsi w naszym życiu.

KOMENTARZE

 • Luizjana

  Nerki powinno się oczyszczać w dwóch terminach. Albo na początku roku, gdy po świętach i sylwestrze zazwyczaj mamy pełno toksyn w organizmie. Albo po wakacjach, kiedy wiadomo, że jemy przeróżne rzeczy i siłą rzeczy część zostaje w organizmie i nie ma po prostu innej opcji.

  • Kobra

   A niby skąd taka teza? Każdy czas jest dobry na oczyszczanie nerek. Najważniejsze to się do tego po prostu przekonać i w końcu zacząć to robić, bo bez właściwego oczyszczania nerek nie będzie szans na to, żeby organizm funkcjonował prawidłowo i bez usterek.

 • Kobra

  To wszystkie sposoby na oczyszczanie nerek można oczywiście stosować, ale lepiej zainwestować nieco ponad 100 zł i kupić gotową mieszankę ziołową. Zioła na oczyszczanie nerek są najlepsze, bo nie powodują żadnych skutków ubocznych i pozwalają na to żeby bez problemu pozbyć się złogów i toksyn.

Zostaw komentarz