Domowe sposoby na hemoroidy? Spróbuj ziół.

Z hemoroidami, czyli żylakami guzków krwawniczych żyje 50% Polaków. Wielu z nas żyje z tą onieśmielającą dolegliwością. 
Guzki krwawnicze czyli hemoroidy są bardzo ważne dla naszego organizmu – sprawują pieczę nad oddawaniem gazów i stolca. Kiedy pojawia się impuls związany z oddawaniem stolca lub gazów, z guzków odpływa krew i pozwalają na bezproblemowe oddanie stolca. Kłopot pojawia się, gdy hemoroidy są mechanicznie uszkodzone – wówczas krew nie odpływa z nich prawidłowo. Stale obecna krwawa wydzielina prowadzi do stanów zapalnych przez gromadzące się bakterie, obejmujących guzki i tkanki odbytu. Mówimy wtedy o chorobie hemoroidalnej, czyli żylakach odbytu.
Błonnik występuje w owocach, zbożach i warzywach i ich przetworach. Zdrowe jest spożywanie pełnoziarnistego chleba, różnych past warzywnych i owocowych, a także klejonych z mąki z pełnego przemiału makaronów. Również niewystarczająca ilość płynów przyjmowana dziennie szkodzi i prowadzi do może skutkować rozrostem guzków krwawniczych.

Najbardziej na nie narażone są osoby prowadzące siedzący tryb życia. Jeśli więc z zawodu jesteś kierowcą czy kolarzem, pracujesz dużo przy komputerze, jeździsz dużo konno, lubisz seks analny, a w dodatku w Twojej rodzinie były przypadku hemoroidów, możliwe, że będziesz mieć hemoroidy.

Nieprawidłowemu działaniu guzków krwawniczych sprzyja okres ciąży, a w szczególności – związane z nią zmiany w gospodarce hormonalnej kobiety. Rosnące dziecko zniekształca czynność jelit i uciska układ żylny. Niekiedy po porodzie guzki krwawnicze wracają do pierwotnego kształtu i nie wymagają interwencji lekarza.

ziola na hemoroidy procto vitale packPrawdopodobnie zmiany hemoroidalne czekają osoby, które nie dbają dostatecznie o swoją dietę. Zbyt mała ilość błonnika ma bardzo duży wpływ na powstawanie żylaków guzków krwawniczych.

Zmianami hemoroidalnymi zagrożone są osoby cierpiące na częste biegunki wywołane przeczyszczającymi środkami farmakologicznymi, oraz osoby otyłe, osoby wybierające seks analny i osoby z zaburzeniami krążenia.

Ponad połowa Polaków może zadać pytanie – dlaczego powstają zmiany hemoroidalne? Żylaki guzków krwawniczych tworzą się niezależnie od wieku człowieka.

Uważa się, że zwyrodnienia hemoroidalne są przypadłością genetyczną – jeśli w historii rodzinnej zdarzały się kiedykolwiek sytuacje, że były problemy żyłami odbytu, to jest niewykluczone, że również i Ty będziesz je mieć. Należy pamiętać przy tym, że problem ten dotyczy prawie 505 naszych rodaków. Leczenie hemoroidów nie jest łatwe.

Dlatego warto dowiedzieć się więcej o alternatywnym sposobie leczenia żylaków. Ratunkiem od bólu i skrępowania mogą być zioła na hemoroidy Procto Vitale. Dobroczynne działanie ziół zostało uwierzytelnione przez wielu konsultantów zaszokowanych skutecznością tych ziół. Jeśli nie chcesz z różnych względów iść do specjalisty i rozpaczliwie szukasz wyboru dla zabiegu chirurgicznego – sprawdź zioła na hemoroidy.

Pozbycie się żylaków guzków krwawniczych nie jest łatwe. Krępująca wizyta u lekarza proktologa dla większości z nas jest dużym kłopotem. Także krępująca operacja to nie jest coś, na co ma czas i ochotę 50% społeczeństwa.

Czytaj także stronę o hemoroidach – http://ziolanahemoroidy.pl

Zostaw komentarz