Na czym polega mikrodermabrazja?

Zabieg mikrodermabrazji polega na złuszczaniu naskórka. Może być stosowany w ramach pielęgnacji skóry jak również w celach leczniczych różnego rodzaju problemów skórnych. Efekty zabiegu widać natychmiast jednak aby uzyskać te pożądane peeling tego rodzaju należy wykonywać w seriach – o tym ile i w jakiej częstotliwości może decydować tylko lekarz.

Jak wygląda zabieg?

 

Mikrodermabrazja to złuszczanie naskórka, które polega na pocieraniu skóry specjalnym urządzeniam z głowicą. Na nią nakładana jest warstwa diamentu i wtedy można mówić o mikrodermabrazji diamentowej bądź korundu i w takim przypadku wykonywana jest mikrodermabrazja korundowa.

Jednorazowy zabieg trwa kilkanaście minut a specjalista go wykonujący ma pełna władzę nad pracą urządzenia złuszczającego. Dzięki temu może na bieżąco kontrolować poziom złuszczenia i stan skóry.

Sprawdź także: Testy prowokacyjne w badaniu reakcji alergicznych

Mikrodermabrazja jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i niezwykle łagodnym a z drugiej strony należycie skutecznym. Bezpieczeństwo porównywane jest do peelingów wykonywanych w warunkach domowych zaś skuteczność oceniana jest na równi z innymi, bardziej inwazyjnymi zabiegami dermatologicznymi.

 

Wskazania do wykonywania mikrodermabrazji

 

Mikrodermabrazję może wykonywać każdy, kto pragnie zachować zdrowy i młody wygląd skóry. To również idealny sposób walki z jej niedoskonałościami. Zabiegi mogą być wykonywane nie tylko w obrębie twarzy, ale i całego ciała chociaż rzeczywiście najczęściej stosuje się tego typu zabiegi w ramach terapii przeciwzmarszczkowej.

Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej i korundowej stosuje się w celu:

 

Przeciwwskazania

 

Mikrodermabrazja nie może być stosowana u osób, które borykają się z infekcją skórną i otwartymi ranami. Przeciwwskazaniem jest również aktywna opryszczka oraz nazbyt opalona skóra.

 

Efekty mikrodermabrazji

 

Całościowa kuracja skóry przy pomocy mikrodermabrazji to co najmniej kilka zabiegów w równych odstępach czasu. Niekiedy dla wzmocnienia efektów stosuje się również preparaty odżywcze, które nakłada się na skórę po jej złuszczeniu – wtedy są lepiej wchłaniane. Co więcej, mikrodermabrazja jest bardzo często stosowana łącznie z mezoterapią czy peelingami dermatologicznymi, na przykład w celu usuwania cellulitu czy rozstępów.

Efekty zabiegów są rzeczywiście spektakularne i widać je już po pierwszym zabiegu. Skóra wygląda bardziej estetycznie, jest gładka i napięta a przebarwienia czy blizny mniej widoczne.

Idealnie oczyszczona skóra zostaje pobudzona do naturalnej regeneracji a efekty zabiegów utrzymują się przez wiele miesięcy. Zabiegi warto powtarzać średnio co 6 miesięcy.

 

Ciekawostki

 

Ciekawostką jest fakt, iż zalety mikrodermabrazji zaczynają doceniać naukowcy. Trwają właśnie badania nad możliwością stosowania zabiegów tego rodzaju w medycynie. Dzięki mikrodermabrazji już nie długo może będzie można podawać szczepionki czy leki w sposób przezskórny. Będzie to nowoczesna metoda leczenia chorób przewlekłych.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem artykulynazdrowie.pl

 

 

Zostaw komentarz