Dermapen

Dermapen jest innowacyjnym urządzeniem, dzięki któremu można odzyskać idealny wygląd skóry. Działa jak mezoterapia igłowa czy derma rollery, przy czym jest dużo bardziej bezpieczny i skuteczny. Okazuje się, ze nakłuwanie skóry różnych partii ciała mikro igiełkami pobudza naskórek i skórę właściwą do naturalnej odbudowy. Co więcej, dzięki tego rodzaju regeneracji możliwe jest lepsze wchłanianie się substancji odżywczych w tkanki skórne, pobudza się również procesy produkcji kolagenu czy kwasu hialuronowego do lepszej produkcji.

Jak działa Dermapen?

Zabiegi przy wykorzystaniu Dermapenu są krótkie i bezbolesne a przy tym całkowicie bezpieczne. Po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do swojej codziennej aktywności.

Dermapen jest urządzeniem, którego głównym elementem są wymienne, jednorazowe kartridże z igiełkami. Ich iniekcja w głąb skóry jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta. Głębokość nakłuć ustawia dermatolog, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm.

Opatentowanym systemem jest także AOVN, czyli Advanced Oscillating Vertical Needling. To silniczek urządzenia, dzięki którego prędkość nakłuć to nawet 1300 na sekundę. Warto dodać, że dotąd jeszcze żadne urządzenie tego rodzaju nie wykazywało tak dobrych parametrów.

Sam zabieg trwa kilka minut i polega na masażu objętej zmianami partii ciała. Dla pacjenta jest on w pełni bezbolesny a nawet komfortowy.

Kiedy widać pierwsze efekty?

Pacjent może zobaczyć efekty wykorzystania Dermapenu już po pierwszym zabiegu jednak aby uzyskać pełną satysfakcję należałoby ich wykonać co najmniej kilka, w równych odstępach czasu. To, ile zabiegów jest koniecznym zależy od partii ciała i rodzaju zmian. W celu niwelowania przebarwień konieczny może być tylko jeden zabieg natomiast w celu zwalczania rozstępów czy blizn trądzikowych pacjent będzie musiał odwiedzić gabinet dermatologiczny czy klinikę medycyny estetycznej co najmniej kilka razy.

Gdzie można stosować Dermapen?

Dermapen jest wszechstronnym urządzeniem, które w sposób bezpieczny można stosować niemal na każdej części ciała. Najczęściej zabiegi wykonuje się na skórze twarzy, pośladków, brzuchu czy ud natomiast dobre efekty uzyskuje się też na szyi, dekolcie, ramionach czy plecach. Pamiętajmy również o tym, że Dermapen można stosować na skórze głowy.

Co ciekawe, to innowacyjne urządzenie doskonale sprawdza się do precyzyjnego niwelowania zmian na delikatnych bądź trudno dostępnych częściach ciała, na przykład w kącikach ust czy w okolicach oczu.

Wskazania

 Sprawdź także: Jak leczyć pokrzywkę u dziecka

Dermapen może być stosowany w celu niwelowania pierwszych oznak starości. Idealnie sprawdza się jako urządzenie pobudzające do naturalnej regeneracji skórę zwiotczałą i nieodpowiednio jędrną. Dermapen zwalcza równocześnie przebarwienia, blizny potrądzikowe i rozstępy. Jego skuteczne działanie zauważono także u pacjentów, którzy borykają się z łysieniem skóry głowy. Działanie jest podobne do tradycyjnej mezoterapii czy derma rollerów, przy czym jest dużo bardziej bezpieczne a efekty widoczne są znacznie szybciej.

 mezoterapia gdańsk

Zostaw komentarz