Depilacja laserem – czy warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserem to świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają owłosienie ciemne i dobrze widoczne. W ten sposób można trwale usunąć niechciane włosy z różnych obszarów ciała. Metoda ta jest bezpieczna dla pacjenta i nieinwazyjna. Nie powoduje podrażnienia skóry.

Wiele osób obawia się, że laser może powodować poparzenia. Tymczasem jest to obecnie jedna z najbezpieczniejszych metod depilacji. Laserowa depilacja jest zabiegiem niezwykle skutecznym. Ryzyko poparzenia czy powstania przebarwień jest niewielkie i na ogół ma związek z nieumiejętnym wykonaniem zabiegu.

Światło lasera reaguje na barwnik, dlatego tak duże znaczenie ma kolorów włosów. Im włosy są ciemniejsze, tym lepszy jest efekt końcowy zabiegu. Depilacja laserowa nie sprawdza się w przypadku blondynek i osób o ciemniej karnacji. Zabieg najlepsze efekty daje u osób z ciemnymi włosami i jasną cerą. Przed zabiegiem nie wolno się m.in. z tego powodu opalać.

Czas trwania zabiegu przede wszystkim uzależniony jest od miejsca depilacji. Na ogół jest to od 10 do 30 minut. Światło lasera przenika przez włosy, uszkadzając mieszki włosowe. Naskórek pozostaje natomiast nienaruszony. Dochodzi do termolizy, a więc wchłonięcia wiązki światła przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych.

Po zabiegu przez kilka tygodni należy unikać słońca. Depilację laserową powinno się więc wykonać na około 4-5 tygodni przez planowanym wyjazdem wakacyjnym. Wówczas można mieć pewność, że nie dojdzie do poparzeń słonecznych i innych sytuacji.

Zostaw komentarz