Dlaczego naturalny krem przeciwtrądzikowy jest skuteczny?

Trądzik najczęściej pojawia się podczas okresu dojrzewania. Nieleczony rozwija się i powoduje blizny na twarzy. Ten problem dotyka także wielu dorosłych. Najczęstsze przyczyny to problemy hormonalne czy nieodpowiednie dbanie o skórę twarzy (stosowanie kosmetyków zapychających, uniemożliwiających oddychanie cery, wysuszających ją). Ciężko zakryć go makijażem, który dodatkowo obciąża skórę i może nasilić objawy. Najważniejsza jest szybka reakcja na trądzik i stosowanie odpowiednich kosmetyków, takich jak krem przeciwtrądzikowy. Należy jednak odpowiednio go dobrać i dokładnie przyjrzeć się składowi produktu. Jaki powinien być idealny krem na trądzik?

Czego unikać podczas wyboru kremu przeciw trądzikowi?

Na rynku można znaleźć różne kremy przeciwtrądzikowe. Jednak duża ich część działa jedynie chwilowo, a przy dłuższym stosowaniu tylko zaostrza zły stan cery. Dzieje się tak z powodu składników – silnych i przetłuszczających. Dobry krem powinien być delikatny, dlatego też najlepszy będzie krem łagodzący. Powinien nawilżać, odżywiać skórę, a jednocześnie posiadać substancje walczące z trądzikiem. Ważne, aby krem przeciw trądzikowi był przebadany dermatologicznie. Nie może zawierać silnych substancji chemicznych, którymi niewątpliwie są wszystkie pochodne ropy naftowej. Niezwykle szkodliwie będą działały także silikony, które zapychają skórę, nie pozwalają jej oddychać i sprawiają, że wszystkie stany zapalne i zmiany skórne rozwijają się. Większość kremów przeciwtrądzikowych będzie pomagała, ale przez krótki czas, później jedynie zaostrzy trądzikowy stan skóry.

Krem powinien dobrze nawilżać i oczyszczać skórę. Warto też, aby:

  • regenerował naskórek,
  • redukował wydzielanie sebum,
  • niwelował blizny potrądzikowe,
  • odżywiał i rozjaśniał skórę.

Jak wybrać najlepszy krem przeciw trądzikowi?

Najlepszy będzie łagodzący krem na trądzik. Najważniejszym działaniem, jakie daje krem łagodzący jest nawilżenie oraz wzmocnienie skóry, a zarazem działanie przeciwzapalne i ochronne. Dlatego też krem przeciwtrądzikowy powinien być delikatny i odżywczy.

Naturalne kremy na trądzik są skuteczne i łagodne.

Jednym z najlepszych tego typu produktów jest Sevolium. Posiada on w swoim składzie wszystkie niezbędne do walki z trądzikiem substancje. Jeśli chodzi o naturalne składniki, najważniejszy jest ekstrakt z nagietka. To on łagodzi stany chorobowe skóry i sprawia, że jest ona bardziej nawilżona oraz odżywiona w potrzebne do gojenia się witaminy. Ponadto bezcenny jest także ekstrakt z lukrecji – działa przeciwzapalnie oraz  przeciwutleniająco. Czyli hamuje rozwój trądziku i uniemożliwia jego nawroty. Niezwykle pomocny jest innowacyjny składnik, jakim jest nanozłoto, działające antybakteryjnie, wzmacnia procesy regeneracyjne skóry. Najważniejszymi substancjami, jakie powinien posiadać krem przeciw trądzikowy, są te pochodzenia naturalnego. Najlepsze działanie osiąga się poprzez wzbogacenie o cynk czy wyciąg z drożdży – składniki znane od lat, wykorzystywane w leczeniu chorób skóry.

Zostaw komentarz