Jak pozbyć się cellulitu?

Jeżeli chodzi o najskuteczniejsze naturalne sposoby na cellulit, to w pierwszej kolejności warto skorzystać z kąpieli cytrusowej, która idealnie sprawdza się w walce z pomarańczową skórą. Aby skorzystać z dobrodziejstwa kąpieli cytrusowej, należy nalać do wanny ciepłej wody, po czym dolać do niej pół szklanki oliwy z oliwek i kilkanaście kropelek olejku pomarańczowego. Taka kąpiel nie tylko pomoże nam zredukować cellulit, ale co najważniejsze, doskonale nas zrelaksuje, zwłaszcza że zapach olejku jest naprawdę bardzo pobudzający.

Kremy na cellulit

Jeżeli w sklepie z kosmetykami zapytamy się sprzedawcy – jak się pozbyć cellulitu, to w pierwszej kolejności polecone zostaną nam specjalne kremy oraz maseczki z cynamonu. Warto zainwestować w naturalne kremy antycellulitowe i specjalny cynamon w proszku, który można szybko zmieszać z wodą i gotową maseczkę nałożyć bezpośrednio na uda i pośladki. Aby efekty maseczki z cynamonu były jeszcze bardziej widoczne, to miejsca, na które nałożyliśmy maseczkę powinnyśmy również owinąć folią spożywczą. Maseczkę powinnyśmy zostawić na naszym ciele na około 25-35 minut, po czym spłukać ją zimną wodą.

Osoby, które nie wiedzą jak pozbyć się cellulitu, powinny stopniowo zmniejszać olejki eteryczne i stosować nisko tłuszczową dietę, która jest bardzo bogata w białko. Osoby palące powinny, jak najszybciej rzucić palenie. Ograniczyć należy również do minimum spożywanie alkoholu, kawy i napojów gazowanych.

Oczyszczanie skóry a cellulit

Jeżeli chcą się Państwo szybko pozbyć cellulitu, warto również naturalnie oczyszczać swoją skórę, poprzez usuwanie martwego naskórka. W tym celu warto stosować bardzo miękką myjkę lub gąbkę. Masaż w czasie kąpieli doskonale poprawi krążenie krwi i co najistotniejsze doskonale przyśpieszy redukcję cellulitu. Do kąpieli warto dodawać również dwie szklanki soli morskiej. Kąpiel powinna trwać przynajmniej 20 minut i co najważniejsze, zakończona powinna być zimnym prysznicem.

Jeżeli korzystamy z naturalnego balsamu lub kremu do rąk, to warto zmieszać te produkty ze zmieloną kawą. Uzyskaną mieszankę powinnyśmy bardzo starannie wcierać w obszary, które są dotknięte cellulitem przez 2-3 minuty.

Ćwiczenia na cellulit

W zredukowaniu cellulitu bardzo pomocne będą również ćwiczenia na cellulit, a dokładniej mówiąc wyczerpujące treningi siłowe. Powinnyśmy wybrać taki zestaw codziennych ćwiczeń, aby w pierwszej kolejności angażowane były właśnie miejsca dotknięte cellulitem. Warto zredukować również spożywanie soli i pokarmów, które są bogate w tłuszcze nasycone.

Warto przynajmniej raz na tydzień skorzystać z usług masażysty. Warto rozglądać się przede wszystkim za masażami, w których wykorzystywany jest olejek kokosowy. W redukcji cellulitu pomogą nam również tradycyjne masaże z olejkami eterycznymi z drzewa sandałowego i masaże z olejkami cynamonowymi.

Kolejnym bardzo skutecznym domowym sposobem na pozbycie się cellulitu jest nacieranie miejsc dotkniętych cellulitem specjalną mieszanką suszonego tymianku. Warto do mieszanki tej dodać również niewielkie ilości soku grejpfrutowego oraz olej kukurydziany.

Jak widać powyżej mamy bardzo wiele metod, dzięki którym możemy ograniczyć, a nawet całkowicie pozbyć się cellulitu. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że nie wszystkie metody będą na nas działać, dlatego też warto wypróbować przynajmniej kilka z tych technik i wybrać te, które przynosić będą nam najwięcej rezultatów. Każdy organizmy jest inny i na każdą skórę będą działać zupełnie inne techniki redukcji cellulitu. Jeżeli jedna metoda się nie sprawdzi, to nie można się załamywać i jak najszybciej należy skorzystać z drugiej techniki.

Więcej na stronie http://redukcjacellulitu.pl

KOMENTARZE

  • Anka

    Przy cellulicie należy jak najszybciej rozpocząć ćwiczenia, które pozwolą na zmniejszenie jego występowania, a także sprawią, że cellulit zniknie i nie będzie z nim żadnego problemu przez dłuższy czas. Oczywiście ważna jest także właściwa dieta, ale takie domowe sposoby w zupełności wystarczą na przeciętnie duży cellulit.

  • mokwa

    Sól morska na cellulit jest powszechnie stosowana, ale powoduje to też kłopoty, bo pojawiają się oczywiście mistrzowie, którzy chcą na tym zarobić i zdarzają się podróbki soli morskiej, które po prostu nie działają na cellulit. Dlatego warto kupować produkty sprawdzone i znane, a nie pojawiające się tańsze zamienniki.

Zostaw komentarz