Jak walczyć z pojawiającymi się pajączkami? Laserowe Usuwanie Pajączków

Pojawiające się przede wszystkim na twarzy pękające naczynka są zmorą wielu kobiet – niestety to właśnie one borykają się najczęściej z cerą wrażliwą, naczynkową. Uznaje się, że przyczyną takiego stanu rzeczy są aż w 80% uwarunkowania genetyczne, dopiero w drugiej kolejności wymienia się alergię czy trądzik różowaty. Bez względu na przyczynę powstawania pajączków, cera wymaga odpowiedniego traktowania.

Przyczyny powstawania pajączków

Jak już wspomniano, pajączki są przede wszystkim efektem uwarunkowań genetycznych natomiast wpływ na ich powstawanie mają także inne czynniki. To na przykład pogoda – silny wiatr, duży mróz, ale także zbyt wysokie temperatury. Na zróżnicowane warunki atmosferyczne idealne będą kosmetyki z witaminą C oraz K, które działają wzmacniająco na naczynia krwionośne.

Ale to nie wszystko, istnieją bowiem czynniki powstawania rozszerzonych naczynek, na które my sami mamy wpływ. Mowa tutaj na przykład o zbyt częstym korzystaniu z sauny, nazbyt gorących kąpielach czy nadmiernej ekspozycji na działania promieni słonecznych czy lamp wykorzystywanych w solarium.

Warto pamiętać, że popękane naczynka są nie tylko defektem kosmetycznym, ale również schorzeniem, które należy leczyć. Właśnie dlatego całkowita kuracja powinna przebiegać pod ścisłą kontrolą dermatologa. Tylko on będzie w stanie rozpoznać jednoznaczną przyczynę pękających naczynek i zalecić odpowiednią terapię, która będzie łagodzić bądź całkowicie niwelować nieestetyczne dolegliwości.

Jak leczyć pajączki na twarzy?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że pajączków nie należy tylko maskować pod grubą warstwą makijażu, ale leczyć. Dzisiaj najczęściej wykorzystuje się w tym celu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Ogromną popularnością cieszy się na przykład laseroterapia – zamykanie naczynek tą metodą daje doskonałe rezultaty a same zabiegi rekomendowane są nie tylko przez kosmetologów, ale i doświadczonych medyków. Co więcej, laseroterapia jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna dla pacjentów, dzięki czemu staje się dzisiaj niemal standardem.

Laserowe zamykanie pajączków odbywać się może z gabinetach dermatologicznych bądź renomowanych klinikach medycyny estetycznej. Każdy zabieg trwa średnio kilkanaście minut. Warto przy tym zauważyć, że najlepsze efekty uzyskuje się przy wykonaniu całej serii zabiegów.

Zabiegi przebiegają przy wykorzystaniu najnowszej technologii – skóra twarzy traktowana jest laserem – wiązki światła o wnikają w jej głąb i niszczą ściany rozszerzonych naczyń. Co ciekawe, emitowane światło lasera wpływa jedynie na uszkodzone naczynka, w żaden sposób nie ingeruje w zdrową tkankę.

Ważne jest również to, że po laseroterapii pacjent nie musi być poddawany żadnej rekonwalescencji, od razu można powrócić do codziennej aktywności. Nie występują też żadne trwałe powikłania. Jedynym skutkiem ubocznym może być niewielki obrzęk, utrzymujący się maksymalnie kilka dni.

Zostaw komentarz