Skuteczne usuwanie blizn

Blizny na ciele to nie tylko coś, co sprawia, że nasze ciało jest mniej atrakcyjne, ale też jest to wspomnienie dawnych, często nieprzyjemnych lub nawet traumatycznych wydarzeń. Czy da się usunąć blizny? Oczywiście, że tak. Technika tak posunęła się do przodu, że nie stanowi to już problemu. Ciekawym rozwiązaniem w tym temacie jest laserowe usuwanie blizn.

Usuwanie blizn laserem

Usuwanie blizn to całkiem prosta sprawa. Laser na blizny działa na przykład na zasadzie mikrouszkodzeń, które sprawiają, że tkanka jest motywowana do regeneracji. W tym przypadku, przez laserowe usuwanie blizn, następuje zastąpienie starych, uszkodzonych tkanek, nowymi, czyli zdrowymi. Ten sposób wykorzystuje fakt, że nasze tkanki mają naturalną zdolność do odbudowy.

Drugim sposobem laserowego usuwania blizn jest podgrzanie komórek, przez co włókna kolagenowe się kurczą. Ten sposób wywołuje podobny efekt do pierwszego, mianowicie nowe włókna są produkowane, a skóra podlega regeneracji.

Inne sposoby usuwania bliznLaserowe usuwanie blizn.

Blizny można usunąć też na wiele innych sposobów jeżeli usuwanie blizn laserem Ci nie odpowiada. Można posłużyć się urządzeniem, które bazuje na działaniu fali radiowej. Są też urządzenia przypominające długopisy, które z wielką precyzją regenerują komórkę za komórką. Wszystko polega na regeneracji włókien kolagenowych i odbudowie tkanek. Istnieją także urządzenia, które za pomocą intensywnego masażu uszkodzonej skóry pobudzają procesy komórkowej odnowy, pobudzają mikrokrążenie, przez co komórki są lepiej odżywione i zregenerowane.

Jeżeli te sposoby nie są dla Ciebie interesujące to możesz jeszcze skorzystać z zabiegu peelingu chemicznego. Po odpowiedniej konsultacji dobierany jest najlepszy dla Ciebie i Twojej skóry rodzaj peelingu. Co ciekawe, takie peelingi nie działają na wierzchniej warstwie skóry, ale w głębszej jej warstwach, dzięki czemu stara, uszkodzona tkanka zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką.

Laserowe usuwanie blizn cena?

Jeżeli chodzi o cenę to wszystko jest indywidualną sprawą. Trzeba się skonsultować z lekarzem.

KOMENTARZE

 • Malin@

  Ja niedawno usuwałam blizny w Gdańsku – clinica cosmetologica. Zabiegi były wykonane laserem Palomar Emerge.Blizny miałam dość małe i zadziałałam najszybciej jak mogłam. Teraz blizny widać jedynie pod światło jak się dobrze przyjrzę, ale osoby, które nie wiedzą, że w tych miejscach miałam bliznę to niczego nie zauważają 😀

 • Lidiaa

  Czytałam w internecie, że jak człowiek ma malutkie blizny do kilku mm szerokości to nie ma co ingerować zabiegami aby je usunąć. Wydaje mi się, że to jakaś kompletna głupota, ponieważ ja z dobre dwa lata temu rozcięłam sobie przedramię i do dzisiaj mam bliznę. W dodatku jak się opaliłam to teraz widać białą krechę .. Jednak usuwanie blizn laserem to nie jest taki głupi pomysł..

 • wixa23

  Nie polecam nastawiać się, że jakiś krem czy peeling zrobiony w domu pomoże nam rozwiązać problem z bliznami. Niestety blizny to trwała zmiana w strukturze naszej skóry i krem jedynie jest w stanie nam je trochę rozjaśnić – chociaż tu też bym się sprzeczała czy to jest naprawdę zasługa kremu, ponieważ blizny z czasem same jaśnieją ..

 • kisielek

  Usuwanie laserowe blizn jest chyba najskuteczniejszą opcją, ponieważ laser wytwarza w skórze właściwej niewielkie kontrolowane uszkodzenia – następnie nie miejsca są naświetlane. W wyniku promieniowania lasera następuje koagulacja tkanek i energia cieplna dostarczana w głąb skóry aktywuje procesy gojenia:) – żadne kremy nie są w stanie tego zrobić 😛

 • vanilja

  Ech ile ja bym dała aby usunąć moje blizny potrądzikowe. Czytałam bardzo wiele na temat zabiegów i efektów. Widziałam zdjęcia przed i po, ale szczerze nie znam osoby, która by robiła sobie taki zabieg na blizny. Znając życie to pewnie na jedyny zabiegu się nie skończy i trzeba będzie wykonać kilka.. Będę się musiała kiedyś w końcu zdecydować na ten zabieg laserowy usuwania blizn, ale pierw muszę odłożyć trochę pieniędzy ;d

 • Nidia38

  No tak to już jest, że te duże blizny jesteśmy w stanie usunąć tylko operacyjnie. Jak ktoś ma jakieś mniejsze i jeszcze „świeże” to warto sobie zafundować laserowe usuwanie blizn. Z resztą jakoś sama nie widzę sensu usuwania blizn chyba, że jest to blizna na naszej twarzy czy gdzieś może na brzuchu, piersiach..

Zostaw komentarz