Jak skutecznie zwalczyć wągry? Najlepsze sposoby

Podobne artykuły

Zarówno zaskórniki zamknięte jak i zaskórniki otwarte to nic innego jak zanieczyszczona skóra. Na zaskórniki głównie narażoną są osoby ze skórą tłustą lub mieszaną. Skóra tłusta bądź mieszana wytwarza zbyt dużo sebum, które nie ma ujścia i blokuje nasze gruczoły, a skutkiem tego są nieprzyjazne zmiany na twarzy. Twarz ma tzw. strefę T, która produkuje najwięcej łoju i stąd też zaskórniki na nosie czy zaskórniki na czole. Powodem powstawania zaskórników może być też nieprawidłowe oczyszczanie twarzy. Zaskórniki otwarte to większe zmiany skórne, wypełnione białą ropą, które tkwią w głębszych strefach naszej skóry.

Jak się pozbyć zaskórników?

Istnieją metody, które jednak na dłuższą metę się nie sprawdzają i problem nawraca. Ostatnio wypuszczono przyrząd do usuwania zaskórników, który ma wyssać ropę i „opróżnić” pory. Niestety, nie jest to racjonalny krok w walce z problemem – po takim zabiegu bardzo łatwo nabawić się blizn albo jeszcze bardziej pogorszyć stan cery. Zalecane są również peelingi bądź maski peel-of, które również dają tylko chwilowe efekty. Zatem jak usunąć zaskórniki na dobre, by nie powracały?

Przede wszystkim zaleca się peelingi kwasami wykonane pod okiem profesjonalisty, które dogłębnie oczyszczą skórę. Dzięki regularnie stosowanym kwasom możemy cieszyć się dobrze oczyszczoną skórą i mieć pewność, że problem nie wróci. Do walki z wągrami używa się również peelingu kawitacyjnego. Działa on przy pomocy ultradźwięków i pozwala oczyścić skórę zarówno z sebum jak i z martwego naskórka. Dostępny jest także zabieg mikrodermabrazji – mechanicznego peelingu, do którego używa się specjalnej głowicy. Dokładnie ściera naskórek i oczyszcza pory, które nie mają już takiej tendencji do zapychania, jak przed zabiegiem. Dla utrzymania efektu po zabiegu warto sięgnąć po metody wymienione wyżej – drogeryjne peelingi, polecana jest również regularnie stosowana maseczka na zaskórniki.

Zostaw komentarz