Depilacja laserowa

Dotychczasowe metody pozwalające na usuwanie zbędnego owłosienia nigdy nie niwelowały ich całkowicie – po określonym odstępie czasu zabieg należało wykonać ponownie bowiem włoski odrastały bez względu na to czy zastosowano golenie jednorazową maszynką, wosk a może krem do depilacji. Co więcej, odrastanie włosów przyczyniało się nie tylko do powstawania defektu kosmetycznego i estetyki naszego wyglądu, ale również dolegliwości zdrowotnych – golone włoski odrastając bardzo często wrastały w skórę, tworzyły się przebarwienia, blizny oraz reakcje uczuleniowe. Dzisiaj na szczęście nie mamy już tego problemu bowiem na rynku polskim funkcjonuje laser Vectus, dzięki któremu możliwa jest trwała depilacja zbędnego owłosienia.

Na czym polega depilacja laserowa?

Usuwanie włosków laserem to metoda w pełni skuteczna oraz bezpieczna o ile zabiegi wykonywane są w profesjonalnym gabinecie dermatologicznym. Aby pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze nie wystarczy jeden zabieg a ich seria. Właśnie dlatego warto udać się do dermatologa w okresie jesiennym bądź zimowym, by na wiosnę cieszyć się już w pełni gładką skórą. Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Przebiega bez znieczulenia, ponieważ lasery Vectus mają budowaną głowicę z automatycznym chłodzeniem skóry, która to jest naturalnym znieczulaczem. Zabiegi są w pełni komfortowe – wiązki światła wydzielanego przez laser po prostu niszczą doszczętnie cebulkę włosa, dzięki czemu ten nie ma prawa już nigdy odrosnąć.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

O przygotowaniu do zabiegu powinien nas poinformować lekarz, który depilację będzie wykonywał. Na pewno skóra nie może być opalona – uznaje się, że na laser można umówić się dopiero minimum miesiąc po ostatniej serii opalania i dotyczy to zarówno opalania słonecznego jak i w solarium. Przed samym zabiegiem skóra musi zostać oczyszczona i wysuszona. Wykonując zabieg nowoczesnym laserem nie trzeba uprzednio golić włosków, jest również bez znaczenia fakt, czy włoski są gęste czy cienkie, jasne czy ciemne – kiedy sprzęt tego rodzaju pojawił się w polskich gabinetach możliwym była depilacja tylko ciemnych i grubych włosków.

Jakie części ciała mogą być depilowane?

Tak naprawdę wszystkie chociaż warto zauważyć, że z depilacji laserowej najczęściej korzystają Panie. Trwałe usuwanie owłosienia przeprowadza się najczęściej w okolicach bikini, pod pachami, na łydkach, likwiduje się też wąsik nad górną wargą.

Czy każdy może skorzystać z depilacji laserowej?

Z depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety ciężarne. Przeciwwskazaniem są też zmiany skórne, takie jak bliznowce, infekcje skóry, aktywna opryszczka, grzybica, łuszczyca czy otwarte rany. Zabieg nie zostanie przeprowadzony u osób chorych na cukrzycę czy epilepsję a także u tych, którzy przyjmują leki foto uczulające czy z pochodnymi witaminy A. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu tego rodzaju jest też posiadanie rozrusznika serca.

Więcej o laserze: http://wwww.vectus.com.pl/

Zostaw komentarz