Kilka słów o endermologii

Endermologia jest jednym z tych zabiegów, które z powodzeniem możemy znaleźć w ofercie wielu profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, salonów SPA czy gabinetów medycyny estetycznej. Wiele kobiet decyduje się na taki właśnie zabieg, gdyż charakteryzuje się on wysoką skutecznością. Czym jest ten zabieg i kiedy jego zastosowanie ma sens?

1. Endermologia jest skuteczną metodą przeciwdziałającą cellulitowi.

To przede wszystkim jedna z tych metod, do których zastosowania nie są potrzebne żadne narzędzia chirurgiczne. Dzięki temu, że jest to metoda niechirurgiczna, zabiegi endermologii nie są aż tak drogie. Każda kobieta mająca problemy ze skórką pomarańczową może zapisać się na taką kurację.

2. W porównaniu do różnego rodzaju kremów ujędrniających czy specyfików z drogerii, zabieg endermologii daje o wiele lepsze.

Od razu zauważalne efekty, które obserwujemy jako ogólną poprawę stanu skóry i jej ujędrnienie.

Dlaczego endermologia jest lepszym rozwiązaniem? Zazwyczaj jest tak, że wszelkie preparaty nakładane na zewnętrzną powłokę skóry nie wnikają do jej głębokich warstw ze względu na bariery ochronne, przez które substancje nie potrafią się przedostać. W efekcie działanie preparatów jest ograniczone. Endermologia oddziałuje bezpośrednio na tkankę łączną w organizmie, a więc dokładnie stymuluje to konkretne miejsce, w którym pojawił się cellulit.

Jeżeli interesuję Cię endermologia sprawdź:

3. Endermologia to metoda próżniowa, wynaleziona przez Louisa Paula Guitay’ a.

Oprócz tego, że pozwala nam walczyć z cellulitem to dodatkowo jeszcze wygładza skórę i zmniejsza napięcie mięśni. To rodzaj mechanicznego masażu, który wykonywany jest równomiernie ze zwiększoną siłą nacisku. Nie powinniśmy się jednak obawiać- zabieg nie jest bolesny, gdyż intensywność podciśnienia i nacisk na skórę dobierany jest indywidualnie do każdej osoby, która decyduje się na zabieg.

4. Zabieg endermologii może być traktowany również jako swego rodzaju masaż limfatyczny.

Dzięki zastosowaniu mechanicznego masażu nasz organizm o wiele szybciej jest w stanie oczyścić się z toksyn.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem endokrynologiczne.info.pl

Zostaw komentarz