Trądzik różowaty dieta optymalma

Okres ciąży jest wspaniałym czasem dla każdej kobiety. Związany jest z oczekiwaniem na mające nastąpić wielkie zmiany w jej życiu. Zapowiedzią nowego są już zmiany jakie pojawiają się w organizmie kobiety od poczęcia aż do rozwiązania. Każda kobieta inaczej przechodzi ten czas. Część pań nie odczuwa większych trudności oraz dolegliwości w tym okresie swojego życia. Jednakże niekiedy ciąża potrafi znaczenie utrudnić funkcjonowanie w życiu codziennym. Jednym z takich trudności, które dotykają kobiety będące w okresie ciąży jest trądzik różowaty. Obecność określonej jednostki chorobowej w takim okresie życia kobiety związana jest ze zmanami hormonalnymi zachodzącymi w jej organizmie. Trądzik różowaty jest chorobą trudną w leczeniu. W okresie ciąży proces ten jest adekwatnie trudniejszy do realizacji. Wynika to z faktu, że większość preparatów leczniczych jest niedozwolona dla kobiet w ciąży. Zawierają one bowiem substancje, które mogą niegatywnie wpłynąć na rozwój płodu. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest leczenie za pośrednictwem dobrze zbilansowanej diety. Powinna ona być tak ułożona aby była bezpieczna zarówno dla matki jaki i dziecka.

Odpowiednia dieta

Jak więc na trądzik różowaty dieta optymalna powinna wyglądać? Należy w tej sytuacji dążyć do ograniczenia lub całkowitego wyeliminowania pikantnych potraw. Jedzenia takie ma działanie bardzo drażniące, a ponadto przyczynia sie do zaostrzenia objawów związanych z trądzikiem różowatym. Bardzo ważne jest zapewnienie organizmowi środowiska alkalicznego. Do takiej sytuacji dojdzie, gdy dieta obfitować będzie w warzywa, a także różnego rodzaju kasze. Zaleca sie także ograniczenie spożywania mięsa oraz białka zwierzęcego. Alternatywą dla tego rozwiązania będzie zastąpienie określonych produktów białkiem roślinnym, które w dużej ilości zawarte jest w roślinach strączkowych. Obecność białka w dobrze zbilansowanej diecie jest niezbędna. Na trądzik różowaty dieta optymalna powinna obfitować w błonnik, dlatego też ważną kwestią jest tutaj spożywanie owoców. W przypadku braku występowania negatywnej rekacji alergicznej, kobieta w okresie tym powinna przyjmować produkty będące naturalnymi antybiotykami, a więc kiszonki, czosnek oraz cebulę. Konieczne jest także stałe nawadnianie organizmu, czyli spożywanie odpowiedniej ilości naturalnej wody.

acnerose pasta na noc
Acnerose – pasta na noc. Pasty nie zaleca się jeść, zawiera ichtiol

Dieta prosta i skuteczna

Dieta przeznaczona dla kobiet w ciąży, które dotknięte zostały trądzikiem różowatym nie różni sie znacząco od normalnej diety zalecanej przy danej dolegliwości. Warto jednak podkreślić, że ciąża wymaga dobrze zbilansowanej diety, dostarczajacej organizmowi matki i dziecka wszystko co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Biorąc pod uwagę powyższe, należy zatem pamiętać o włączeniu do swojego menu ryb morskich oraz owoców morza. Dzięki temu można stopniowo ograniczyć ilość przyjmowanego mięsa, zapewniając jednocześnie organizmowi bogactwo składników zawartych w rybach. Inne produkty pochodzenia zwierzęcego jak mleko można zastąpić napojami roślinnymi takimi jak na przykład napój sojowy, kokosowy, owsiany.

Ważna kwestią jest tutaj także konieczność stałego pozostawania pod opieką lekarza dermatologa. Istotną sprawą jest także stosowanie w tym okresie skutecznych kremów i kosmetyków do twarzy. W tej sytuacji wybierać należy produkty, które oparte są na naturalnych składnikach i nie zawierają żadnych substancji zapachowych, konserwujących, barwiących i parabenów. Kobiety w ciąży mogą z powodzeniem stosować takie preparaty. Koniecznie należy także zadbać o unikanie sytuacji stresujących. Ważna jest także kwestia dbania o aktywność fizyczną, oczywiście wskazaną dla kobiet w ciąży. Trzeba także dużo wypoczywać. Elementy te pozwolą zminimalizować ilość tak niebezpiecznego dla zdrowia stresu.

KOMENTARZE

 • Rafia14

  Czasami trądzik różowaty jest leczony przez „specjalistów” latami, ponieważ zostaje źle zdiagnozowany i w niektórych przypadkach mylony z nużeńcem…Słyszałam, że niektóre osoby pozbywają się trądziku różowatego przechodząc na weganizm 🙂

 • Kiśka

  W usuwaniu objawów trądziku różowatego kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja. Warto odstawić wszelkie kosmetyki, które nas podrażniają i zacząć używać tylko naturalnych kremów.

 • somna1

  Ja trądziku różowatego nigdy nie miałam, ale moja skóra ma skłonności do wyprysków. Pewnie ma to związek z hormonami.

 • dolina452

  Najskuteczniejszym sposobem na trądzik różowaty jest oczywiście dieta, ponieważ toksyny zawarte w ciele człowieka, szukając ujścia wychodzą przez skórę. Czysty organizm = czyste ciało. Nie ma tutaj żadnej filozofii. Prawda jest taka, że ludzie nie potrafią zrezygnować z papierosów, alkoholu i fastfoodów. Nie mają oni ochoty przygotowywać sobie zdrowych posiłków, ponieważ to strata czasu i próbują szukać rozwiązania w antybiotykach i kremach..

Zostaw komentarz