Najlepszy koktajl na piękną cerę

Z pewnością każda z Pań pragnie mieć piękną cerę. Niestety często na skutek różnorodnych zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu, a także z powodu nieodpowiedniej diety, nasza cera nie jest idealna. Zatem jak sprawić, aby znowu stała się promienna oraz nieskazitelna?

Sposób na piękną cerę jest bardzo wiele. Możemy przykładowo udać się do salonu kosmetycznego i zdecydować się na różnego rodzaju zabiegi. Jednak są to często metody, podczas których kosmetyczka używa syntetycznych środków. Oznacza to, iż do naszego organizmu przedostają się różnego rodzaju związki chemiczne w małych ilościach, dzięki którym nasza cera może się zmienić.

Jednak warto pamiętać, iż istnieją również skuteczne metody naturalne, dzięki którym możemy również zmienić wygląd naszej cery. Zatem jakie to są metody?

Przede wszystkim do metod naturalnych, dzięki którym możemy sprawić, iż nasza cera stanie się bardziej promienna są surowe owoce i warzywa, które możemy po obraniu przykładać na twarz jako maseczki. Jednak w ostatnim czasie bardzo popularne stały się połączenia tych produktów. Są to różnego rodzaju koktajle, które także możemy stosować na naszą cerę.

Sprawdź także: Jak dbać o skórę i włosy po basenie?

Warto pamiętać, iż nie ma uniwersalnego koktajlu na cerę. Powinniśmy mieć świadomość, iż możemy wyróżnić kilka rodzajów cery, z tego powodu zanim zdecydujemy się zastosować odpowiedni koktajl, warto wcześniej dokładnie określić swój typ cery. Przykładowo koktajl na cerę, na której widać pierwsze oznaki starzenia się powinien być wykonany z wiśni. To właśnie tego typu owoce zawierają przeciwutleniacze, które doskonale odmłodzą naszą skórę. Pomagają również skutecznie zwalczyć wolne rodniki, a także chronią nas przed chorobami cywilizacyjnymi.

Tego typu koktajl robi się bardzo prosto.

Wystarczy jedynie kupić odpowiednią ilość wiśni i kolejno zmiksować je, dodając przykładowo odrobinę miodu. W tym zestawieniu miód będzie również doskonale pasował, ponieważ ma silne właściwości bakteriobójcze. Dzięki temu nasza cera stanie się gładka, a także nieskazitelna. Taki koktajl możemy z powodzeniem nałożyć na twarz w formie maseczki. Jeżeli przykładowo nie przepadamy za zapachem wiśni, możemy znaleźć w internecie wiele innych kompozycji, które pozwolą nam zachować młody wygląd.

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się koktajle na cerę. Bardzo dużo Pań pragnąc zachować zdrowy wygląd swojej skóry decyduje się na miksowanie różnych warzyw oraz owoców, aby stworzyć naturalną maseczkę. Jest to doskonały sposób na pozbycie się pierwszych zmarszczek.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem: http://vivanazdrowie.pl/

KOMENTARZE

Zostaw komentarz