Astma oskrzelowa

Astma oskrzelowa

Astma oskrzelowa to jedna z wielu chorób układu oddechowego. Zdiagnozowanie tej choroby jest dość proste, przede wszystkim ze względu na jednoznaczne objawy. Jedyną rzeczą, która może sprawić lekarzowi trudność, jest konkretne wskazanie na czynnik, który jest tą właściwą przyczyną choroby. Dlatego też bardzo ważne przy diagnozowaniu pacjenta jest przeprowadzenie odpowiedniego wywiadu oraz właściwa terapia, która polega na zbadaniu reakcji pacjenta.

czytaj więcej

Najczęściej występujące rodzaje kaszlu

Najczęściej występujące rodzaje kaszlu

Kaszel jest jednym z naturalnych odruchów służących do ochrony organizmu przed dostawaniem się do niego niepożądanych substancji. Zwykle występuje przy różnych chorobach wraz z innymi dolegliwościami, dlatego sam w sobie uchodzi za mało poważny z punktu zdrowotnego problem. Oczywiście jego znaczenia nie dostrzega się, dopóki nie staje się on długotrwały i uciążliwy. Sam kaszel można podzielić na wiele rodzajów, a do najpopularniejszych należą zwykle następujące po sobie suchy oraz mokry. Przyczyną kaszlu suchego może być…

czytaj więcej

Zapalenie płuc

Zapalenie płuc

Zapalenie płuc najczęściej ma ostre objawy. Jest to bardzo groźna choroba, która dotyka układ oddechowy. Może występować jako powikłanie w przypadku różnych infekcji, na przykład grypy. Choroba ma zazwyczaj podłoże bakteryjne, jednak zdarzają się także przypadki wirusowego zapalenia płuc.

czytaj więcej