Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki to nie tylko niwelowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. To kształtowanie poszczególnych partii ciała w taki sposób, by zamaskować niedoskonałości figury i sprawianie, by sylwetka była idealnie proporcjonalna. Wynika z tego, iż na modelowanie ciała zdecydować się mogą nie tylko osoby cierpiące na otyłość czy nadwagę, ale również ci szczupli, którzy chcą uzyskać nienaganne ciało.

Okazuje się, że dzisiaj nie trzeba korzystać z wiedzy i doświadczenia chirurgów plastycznych, nie ma konieczności wykonywania inwazyjnych operacji chirurgicznych przy pomocy skalpela. Modelowanie sylwetki może odbywać się w pełni bezpiecznymi technikami, to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Postęp technologiczny w tej gałęzi medycyny pozwolił na wynalezienie sposobów w pełni skutecznych a przy tym całkowicie nieinwazyjnych dla pacjenta. Dzięki temu mamy możliwość zadbać o własne ciało bez ryzyka jakichkolwiek powikłań.

Jakie zabiegi pozwolą wymodelować sylwetkę?

Zdaniem medyków, istnieje szereg sposobów na to, by móc wpływać nie tylko na całą sylwetkę, ale też poszczególne partie ciała. W tym celu wykonuje się zabiegi, takie jak laseroterapia, karboksyterapia, lipoliza iniekcyjna czy te z wykorzystaniem nici liftingujących.

  • Laseroterapia. To najnowsze osiągnięcie medycyny. Laser Pollogen LEGEND czy Harmony XL NIR wydzielają wiązki światła o odpowiedniej temperaturze, których zadaniem jest wnikanie w głąb skóry i rozbijanie tkanki tłuszczowej na drobne cząsteczki. Finalnie tkanka tłuszczowa zostaje całkowicie zniwelowana. Pamiętajmy, że laseroterapię może wykonywać tylko doświadczony lekarz w gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej. Najczęściej wymagana jest seria zabiegów, ale o ich ilości i odstępach, w jakich mogą być wykonywane może decydować jedynie lekarz.
  • Karboksyterapia. To terapia dwutlenkiem węgla, który dostarczany jest podskórnie poprzez ostrzykiwanie. Zabieg ten stymuluje tkanki do naturalnej odbudowy, poprawia się również stan układu krwionośnego. Trzeba zaznaczyć, że dwutlenek węgla dostarczany podskórnie w określonej ilości jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta.
  • Lipoliza iniekcyjna. To zabieg powodujący redukcję tkanki tłuszczowej. Polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu, którego zadaniem jest niszczenie komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna doskonale zastępuje dzisiaj tradycyjną liposukcję, która jest zabiegiem inwazyjnym.
  • Nici liftingujące. To jedna z najnowszych metod modelowania sylwetki. Polega na wszczepieniu nici pod skórę, które rozpuszczają się i stopniowo stymulują syntezę kolagenu. Dzięki temu w sposób naturalny następuje regeneracja danej części ciała. Co ciekawe, po wszczepieniu nici nie pozostają żadne blizny a zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjentów.

Zostaw komentarz