Jak pozbyć się hemoroidów

Hemoroidy dotykają połowy populacji Polaków. To dolegliwość dość uciążliwa, ale najczęściej niegroźna dla zdrowia. Większość traktuje ją jako dolegliwość wstydliwą.

Czym są hemoroidy

 

To właściwie guzki krwawnicze, które posiada każdy z nas. W potocznym znaczeniu mianem hemoroidów określamy zmiany chorobowe zachodzące w guzkach. Guzki krwawnicze pełnią ważną rolę w procesie kontroli oddawania stolca. Hemoroidy mają kształt niewielkich poduszek wypełnionych krwią, która uszczelnia kanał odbytu. Podczas wydalania stolca z podpuszczek odpływa krew. Czasami pod wpływem różnych czynników krew nie jest odprowadzana i dochodzi do stanu zapalnego. W jego wyniku powstają żylaki odbytu. To właśnie taki stan najczęściej określamy mianem hemoroidów.

 

Najczęściej żylaki odbytu powstają w wyniku niewłaściwej diety, ubogiej w błonnik.

Dodatkowymi czynnikami zwiększającymi ryzyko powstania choroby hemoroidalnej jest siedzący tryb życia, uprawianie niektórych sportów (jeździectwo, kolarstwo), wykonywanie niektórych zawodów (kierowca, informatycy). Często żylaki odbytu pojawiają się u kobiet w ciąży w wyniku zmian hormonalnych i ucisku płodu na naczynia żylne. Po porodzie hemoroidy mogą ustąpić lub wręcz się po nim nasilić wskutek silnego parcia.

Sprawdź także: Najczęstsze przyczyny biegunki

Domowe sposoby na hemoroidy

 

Hemoroidy możemy leczyć domowymi sposobami pod warunkiem, że zaczniemy działać zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów. Najwcześniej pojawia się swędzenie odbytu, podrażnienie śluzówki, krwawe plamy na papierze toaletowym. Stan zaawansowany może doprowadzić do wypadnięcia guzków, czyli hemoroidów zewnętrznych.

 

W początkowym etapie rozwoju żylaków odbytu pomocne są kąpiele ziołowe, nasiadówki z ziół, kostki lodowe, okłady z herbaty.

 

Lecznicze właściwości ziół na hemoroidy

 

Właściwości lecznicze ziół znane są od wieków i z powodzeniem wykorzystywane były przy leczeniu różnych dolegliwości. Przede wszystkim leczeniem ziołowym zajmowali się zakonnicy, którzy tajemnice receptur przekazywali z pokolenia na pokolenie. Do dnia dzisiejszego tworzą wiele skutecznych mikstur. Ich największą zaletą są właściwości lecznicze i brak działań ubocznych. Niestety środki farmakologiczne negatywnie działają na inne organy.

Tajemnica działania środków naturalnych polega na właściwym łączeniu kilku roślin w odpowiednich proporcjach.

 

Procto Vitale na hemoroidy

 

To naturalny środek łączący w sobie właściwości liści szałwii, ziela rdestu ptasiego, skrzypu i korzenia prawoślazu. Odpowiednie dobranie proporcji (autorska receptura) pozwala na maksymalne wykorzystanie wszystkich zdrowotnych właściwości tych roślin.

Mieszanka zawiera przede wszystkim zioła na hemoroidy, ale pozytywnie wpływa także na kondycję całego organizmu.

 

Konwencjonalne leczenie hemoroidów

 

Poza metodami naturalnymi żylaki odbytu możemy leczyć za pomocą metod medycyny konwencjonalnej. Do dyspozycji mamy metody nieinwazyjne i zabiegi chirurgiczne. Wśród metod nieinwazyjnych możemy wybrać:

  • tabletki,
  • maści,
  • czopki.

 

Większość z nich zawiera substancje naturalne jak wyciąg z kasztanowca, balsam peruwiański, korę dębu czy kwiat nagietka.

 

Do innych metod możemy zaliczyć:

  • metodę Barrona,
  • zastrzyk w guzek,
  • zabiegi chirurgiczne.

 

Zdecydowanie najlepszym sposobem jest rozpoczęcie leczenia we wczesnym etapie przy pomocy środków naturalnych.

Po więcej na stronie: http://ziolanahemoroidy.pl

KOMENTARZE

  • Warnel

    Właściwie wszystkie mieszanki ziół na hemoroidy mają ten sam, albo bardzo podobny skład. W efekcie wszystkie powinny działać tak samo, ale okazuje się, że najważniejsze są proporcje. Bo nie chodzi o to, żeby czegoś było najwięcej. Ale o to jak współdziałają ze sobą niektóre składniki, co spowoduje likwidację hemoroidów.

Zostaw komentarz