Botoks

Walka z pierwszymi oznakami starości to problem większości z nas. Zmarszczki to bolączka przede wszystkim kobiet, które od pokoleń starają się postępować zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna. Te wyznaczają trendy, według których cera ma być gładka, nieskazitelna, bez najmniejszych niedoskonałości. Zawsze mamy być młode i piękne. Na szczęście, w obecnych czasach z pomocą przychodzi nauka i takie substancje jak botoks. Dzięki toksynie botulinowej już od kilku dekad zmarszczki nie stanowią najmniejszego problemu.

 

Co to jest botoks?

 

Botoks, czyli toksyna botulinowa to jad kiełbasiany. Ten jeśli zostałby spożyty przez człowieka, okazałby się trujący natomiast jeśli zostaje wstrzykiwany w niewielkiej ilości w mięśnie to jest w pełni bezpieczny.

Botoks wygładza zmarszczki mimiczne, nigdy ich nie usuwa tylko napina. Nie niweluje też zmarszczek, które powstają wskutek wiotczenia skóry.

Substancja ta idealnie nadaje się dla osób, które ukończyły 40 rok życia, bo to wtedy zmarszczki mimiczne zaczynają rzeczywiście przeszkadzać. Oczywiście zabiegi odmładzające z wykorzystaniem toksyny botulinowej mogą być wykonywane u pacjentów młodszych, na przykład w celu zapobiegania powstawaniu zmarszczek mimicznych. Wśród lekarzy panuje jednak niepisana zasada, zgodnie z którą botoksu nie powinno wstrzykiwać się osobom młodszym aniżeli 25-latkom.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Aby przystąpić do zabiegu z wykorzystaniem botoksu nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie. Konieczna jest natomiast wizyta konsultacyjna z dermatologiem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad i wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Sam zabieg trwa nie dłużej niż kilka minut. Polega na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w poszczególne mięśnie twarzy. Ponieważ botoks wstrzykiwany jest tylko w niektóre partie mięśni to twarz nadal pozostaje w pełni naturalna.

Szukasz sposobu na młodszą cerę? Sprawdź : zabieg Botoksem w Gdańsku

Botoks unieruchamia mięsień, dzięki czemu nie kurczy się on ani nie marszczy. Efekt widoczny jest natychmiast, całkowity po około 4 dniach i pozostaje przez średnio 3 miesiące – niektóre pacjentki zauważają zadowalające efekty nawet przez 9 miesięcy. Po tym czasie można bezpiecznie wykonywać kolejne ostrzykiwania.

 

Czy każdy może korzystać z botoksu?

 

Chociaż botoks jest substancją w pełni bezpieczną to istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Przede wszystkim nie mogą z nich korzystać kobiety ciężarne i karmiące piersią, osoby cierpiące na nowotwory ani te, które przyjmują leki rozrzedzające krew.

Pamiętajmy, że zabiegi odmładzające przy wykorzystaniu botoksu mogą być przeprowadzane jedynie w renomowanych gabinetach dermatologicznych bądź najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Zabieg może wykonywać tylko doświadczony, uprawniony w tym celu lekarz.

 

Czy występują jakieś powikłania po zabiegu?

 

O powikłaniach po wstrzykiwaniu botoksu można mówić jedynie w przypadku 2% pacjentów. Najczęściej dochodzi do pojawiania się niewielkich siniaków czy obrzęków w miejscu wstrzyknięcia toksyny botulinowej. W najgorszym przypadku może dojść do paraliżu mięśnia twarzy natomiast jest to również powikłanie czasowe i mija maksymalnie po kilku miesiącach.

 

 

 

 

KOMENTARZE

  • Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się – na świecie i w Polsce – coraz większą popularnością. Zabieg z toksyną botulinową to najczęściej wykonywany zabieg medycyny estetycznej na świecie. Niestety wciąż wiele kobiet wstydzi się przyznać do korzystania z usług lekarzy medycyny estetycznej, a szkoda, bo przecież dbanie o skórę i odwiedzanie lekarza medycyny estetycznej powinno być dla nas tak samo naturalne jak chodzenie do dentysty czy do kosmetyczki.

Zostaw komentarz