Cellulit

Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka to nic innego jak przerost tkanki tłuszczowej. Pojawia się najczęściej na udach, brzuchu i pośladkach. Ta pofałdowana powierzchnia skóry sprawia, że jej wygląd jest zdecydowanie nieestetyczny.

Warto zaznaczyć, że chociaż przez wiele lat cellulit postrzegany był jedynie jako defekt kosmetyczny to dzisiaj wiadomo na pewno, iż jest to efekt licznych zaburzeń, które mogą mieć niebagatelne znaczenie dla funkcjonowanie całego organizmu. Pomarańczowa skórka pojawia się na przykład w wyniku wahań hormonalnych, zaburzeń funkcjonowania układu krążenia żylno-limfatycznego czy braku równowagi pomiędzy syntezą kwasów tłuszczowych a lipolizą.

U kogo pojawia się cellulit?

Niestety, na tego rodzaju problem cierpią najczęściej kobiety – wylicza się, iż pomarańczowa skórka jest widoczna na ciele aż 80% z nich. Pierwsze objawy mogą pojawić się już w wieku dojrzewania, według statystyk nawet 12% dziewczynek boryka się z cellulitem. Jeszcze przed menopauzą cierpi z jego powodu już większość pań.

Co ma wpływ na powstawanie cellulitu?

Do niedawno uznawano, że cellulit pojawia się wraz z nadwagą czy otyłością jednak jest to stwierdzenie mylne. Cellulit można zauważyć nawet u osób bardzo szczupłych. Jego powstawaniu sprzyja przede wszystkim styl życia a w szczególności brak ruchu, nieodpowiednia dieta (w tym nadużywanie używek, takich jak papierosy, kawa, alkohol) a nawet zanieczyszczenie powietrza. Podłożem cellulitu mogą być także uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia układ nerwowego, czyli stres, nerwica bądź depresja.

Mieszkasz w Trójmieście? Masz problemy z cellulitem? Sprawdź ofertę: USUWANIE CELLULITU GDAŃSK 

Rodzaje cellulitu

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje cellulitu. To cellulit wodny oraz lipidowy. Ten pierwszy powstaje wskutek zaburzeń hormonalnych, kiedy organizm kobiety wydala w nieregularnych cyklach zapasy tłuszczu i wody. Cellulit lipidowy to zaś taki, który zauważyć można w głębszych warstwach skóry – komórki i kwasy tłuszczowe nie rozpadają się na cząstki a „pęcznieją” powodując pomarańczową skórkę.

Walka z cellulitem

Na szczęście, istnieją dzisiaj skuteczne metody, dzięki którym cellulit można skutecznie zwalczać. W wyniku licznych badań naukowców powstały innowacyjne urządzenia, które w sposób całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny pozbywają się pomarańczowej skórki. Trzeba przyznać, że w tej dziedzinie medycyna estetyczna odniosła ogromny sukces.

Do najpopularniejszych zabiegów, dzięki którym skóra może być znowu gładka, pozbawiona jakichkolwiek nierówności zalicza się laseroterapię laserem Harmony XL NIR, iniekcje kwasu hialuronowego, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, mezoterapię czy lipolizę iniekcyjną.

Artykuł zredagowany we współpracy z portalem http://naszezdrowie.org.pl/

Źródła:

http://sposobynazdrowie.info.pl/zabiegi-kosmetyczne/cellulit/

http://artykulynazdrowie.pl/zabiegi/cellulit/

Zostaw komentarz