Ból jądra – co oznacza?

Przyczyny bólu jądra są to zazwyczaj poważne choroby, które mogą doprowadzić do niepłodności. Istnieją jednak jeszcze groźniejsze przyczyny bólu jądra jak  pęknięcie tętniaka aorty brzusznej oraz nowotwory jąder, które to  stanowią zagrożenie dla życia mężczyzny. 

czytaj więcej

Kolka nerkowa – niezwykle bolesna dolegliwość

Kolka nerkowa – niezwykle bolesna dolegliwość

Kolka nerkowa to niezwykle silny ból okolic lędźwiowych pleców, wynikający z przesuwania się kamienia nerkowego wzdłuż dróg moczowych. Do powstania kamieni może dojść na drodze różnorodnych mechanizmów, kluczowe jest natomiast stworzenie dogodnych warunków do krystalizacji moczu. Z jednej strony krystalizacji sprzyja kwaśny odczyn moczu, a zatem dieta bogata w białko, a także nadmiar wapnia, magnezu, cytrynianów.

czytaj więcej

Kamica nerkowa – co to jest?

Kamica nerkowa – co to jest?

Kamica nerkowa dobrze znana również pod nazwą kamicy moczowej. Polega na występowaniu kamieni nerkowych lub piasku nerkowego (w zależności od wielkości) w nerka oraz/lub moczowodach. Składają się one ze składników zawartych w moczu, które w naturalnych warunkach są w nim rozpuszczone i wydalane wraz z moczem. Najczęściej objawia się między 30 a 50 rokiem życia.

czytaj więcej

Chroń swoje zdrowie – zapalenie pęcherza moczowego

Chroń swoje zdrowie – zapalenie pęcherza moczowego

Żaden człowiek, który nie wykazuje cech zaburzeń psychicznych, z całą pewnością nie lubi być chory. Choroba to ból i dyskomfort – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Tym bardziej uciążliwy, im bardziej uciążliwa jest dolegliwość. Na przykład takie infekcje i choroby układu moczowego. Mało jest dolegliwości, które sprawiają równie mocny dyskomfort, również ten psychiczny, związany ze wstydem. A przecież choroby układu moczowego to choroby jak wszystkie inne. I po prostu mogą się zdarzyć.

czytaj więcej