Peeling ultradźwiękowy (kawitacyjny) staje się coraz bardziej popularną metodą oczyszczania skóry. Zabieg przeprowadza się za pomocą kawitacji ultradźwiękowej, dzięki czemu możliwe jest bardzo głębokie oczyszczenie cery, usunięcie zanieczyszczeń z wnętrza porów i likwidacja martwej warstwy naskórka. Peeling kawitacyjny polecany jest dla każdego rodzaju skóry, jednak najwięcej korzyści przynosi osobom o cerze tłustej i mieszanej.
Czy jest bezpieczny?
Zabieg jest całkowicie bezpieczny i może być zastosowany u osób o każdym rodzaju cery, także wrażliwej i skłonnej do podrażnień i alergii. Podczas oczyszczania skóry wykorzystuje głowice emitujące ultradźwięki.
Sprawdź także: Choroba określana jako rybia łuska.
Przed zabiegiem konieczne jest rozpylenie niewielkiej ilości wody na powierzchnię twarzy. Powstałe w ten sposób pęcherzyki wypełnione gazem ulegają gwałtownemu zniszczeniu podczas kontaktu z falami ultradźwiękowymi, co powoduje rozkład martwych komórek naskórka. Dodatkowo, na powierzchnię skóry wydostają się wszelkie zanieczyszczenia.
Jak działa?
Peeling kawitacyjny skutecznie likwiduje nadmiar sebum, zniszczone komórki, bakterie i toksyny. Zabieg powoduje odsłonięcie młodszej warstwy skóry, która jest gładka i delikatna. W trakcie oczyszczania usunięte zostają wszelkie niedoskonałości takie jak zaskórniki i wągry. Dodatkową zaletą zabiegu jest poprawa mikrokrążenia, co skutkuje lepszym odżywieniem komórek. Peeling ultradźwiękowy rozjaśnia przebarwienia, zmniejsza widoczność zmarszczek i wygładza blizny.
Po zabiegu
Po skończonym zabiegu można bez problemu wrócić do codziennych zajęć, ponieważ metoda nie powoduje zaczerwienienia i bolesności. Cała procedura jest całkowicie bezbolesna i trwa około 45 minut. Peeling kawitacyjny można przeprowadzić jednorazowo, jednak dla lepszych efektów zaleca się przeprowadzanie serii kilku zabiegów lub regularne ich powtarzanie.
Artykuł powstał przy współpracy z portalem naszezdrowie.org.pl
Źródła:
http://portaldermatologiczny.pl/medycyna-estetyczna/peeling-kawitacyjny/