Czym jest zabieg DermaPen?

Rozwój nowych technologii ma olbrzymie znaczenie dla medycyny estetycznej. Niemal każdego roku, lekarze rozpoczynają korzystanie z nowych rozwiązań technicznych, które znacznie modernizują pracę całej branży. Postęp technologiczny jest także istotny dla samych pacjentów. Innowacyjne metody przeprowadzania zabiegów mogą znacznie skrócić okres rekonwalescencji, a także zagwarantować lepsze rezultaty estetyczne.

Sprawdź także:  Profesjonalna depilacja Gdańsk centrum kosmetyki północy.

Stosunkowo nową technologią, która znacznie odmieniła oblicze medycyny estetycznej jest urządzenie zwane DermaPen.

DermaPen jest wykorzystywany do usuwania blizn, które dla wielu osób są przykrą pozostałością trądziku. Struktura takich blizn sprawia, że dotychczas były one bardzo trudne do usunięcia. Jednak wykorzystanie DermaPenu daje lekarzom zupełnie nowe możliwości. Działanie urządzenia opiera się na specjalnym systemie pulsujących igieł, które tworzą w skórze mikroskopijne otwory. Taki zabieg sprawia, że skóra zostaje bardzo mocno pobudzona, a organizm zaczyna intensywnie produkować włókna kolagenowe w celu wypełnienie powstałych ubytków. Wyprodukowany kolagen zaczyna wchodzić w strukturę blizny, przez co zostaje ona wchłonięta i zastąpiona nową skórą.

Sam zabieg przy wykorzystaniu urządzenia DermaPen nie jest skomplikowany. Pacjent zostaje miejscowo znieczulony, następnie lekarz nakłada na twarz pacjenta specjalną mieszankę zawierającą substancje aktywne, po czym uruchamia się urządzenie. Cały zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut i nie jest bolesny dla pacjenta (głównie dzięki zastosowaniu znieczulenia). Po zabiegu pacjent powinien pozostać kilka dni we własnym domu, aby rany mogły spokojnie się zagoić. Opuchlizna powinna zniknąć stosunkowo szybko, choć po samym zabiegu skóra będzie wymagać intensywnego nawilżania.

Podsumowując: wykorzystanie DermaPenu stanowi spory postęp w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania blizn potrądzikowych. Co prawda, jeden zabieg zazwyczaj nie wystarczą, a należyte efekty zobaczymy dopiero po przeprowadzeniu całej serii, jednak osiągane efekty można określić jako zadowalające. Naturalnie, wszelkie zabiegi powinny odbywać się pod czujną obserwacją lekarską, a pacjent powinien pamiętać o regularnych konsultacjach. Cena jednego zabiegu oscyluję w granicach kilkuset złotych. Tak więc, jeśli szukacie metody umożliwiającej usunięcie blizn potrądzikowych, skorzystanie z możliwości zabiegu DermaPen jest godne polecenia.

Zostaw komentarz