Depilacja laserowa – przygotuj się na zmianę

Depilacja laserowa może zmienić życie. Oczywiście na lepsze, bo efekt jaki zyskamy dzięki laserowemu usunięciu owłosienia przekłada się na samopoczucie i zwiększoną energię. Zapoznaj się z procesem przygotowań i przeciwwskazaniami, tak, aby depilacja laserowa mogła stać się częścią również twojej zmiany.

Jakie technologie odpowiadają za skuteczność lasera Vectus?
Technologia Korzyści
Czytnik aktywnej melaniny Skintel Moc zabiegów dobierana automatycznie – większe bezpieczeństwo i skuteczność
Photon Recycling Wykorzystanie odpitego światła lasera
System chłodzący – Advanced Contact Cooling Łagodzenie ewentualnego bólu i podrażnienia

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE O PRZYGOTOWANIU I PRZECIWWSKAZANIACH

Z opiniami o depilacji laserowej trzeba zapoznać się, żeby podjąć bezpieczną dla siebie decyzję. Samo przygotowanie nie jest wymagające – ok. 30 dni przed zabiegiem w ramach golenia korzystamy już tylko i wyłącznie z maszynki do tego przeznaczonej. Stopniowo rezygnujemy z leków, które mogłyby stać się przyczyną alergii w trakcie działania sprzętu.

„Rozpoznanie stanu zdrowia i wykreślenie siebie z grupy ryzyka jest punktem wyjścia do skorzystania z zabiegów laserowych” – mówi Sandra Kulwicka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Depilacja laserowa przeciwwskazania lokalizuje więc przede wszystkim na obrębie zmian skórnych. Nie kwalifikują się:Depilacja laserowa ciała.

 • łuszczyca.
 • stany zapalne.
 • infekcje grzybiczne.
 • blizny.
 • zaczerwienienia.
 • świeża opalenizna.
 • trądzik.
 • bielactwo.
 • nowotwory skóry.
 • inne, niewymienione zmiany alergiczne.

Dla pacjentów te jasne wskazówki są godne zaufania i pomocne zarówno w podjęciu decyzji, jak i zadbania o swoje ciało po zabiegu. Klarowne informacje uzyskiwane w gabinecie przez ekspertów pomagają zrozumieć cały mechanizm działania lasera i rozwiać wątpliwości na temat niepożądanych skutków ubocznych. Depilacja laserowa może dotyczyć rąk, pach, nóg, pośladków, karku, szyi, klatki piersiowej i innych miejsc.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

DEPILACJA LASEROWA – CZAS PO ZABIEGU

Depilacja laserowa zaczyna się w gabinecie, ale się w nim nie kończy. Pacjent musi zachować szczególną ostrożność przez kilka dni po zabiegu i:

 • używać intensywnych kremów nawilżających.
 • unikać słońca i opalania.
 • zrezygnować z pływania na basenie.
 • gorące kąpiele w wannie zastąpić szybkimi prysznicami.
 • zrezygnować z wizyt w saunie.
 • zrezygnować z wizyt w solarium.
 • odłożyć na bok antyperspiranty i dezodoranty – jeśli odbyła się depilacja laserowa pach.

WRASTAJĄCE WŁOSKI ZAMIEŃ NA JEDNOLITĄ SKÓRĘ

Zapalenie mieszków włosowych i wrastające włoski to dwie dolegliwości, które szpecą ciało. Mimo golenia, które miało przynieść komfort i przygotować np. na wyjście na plażę lub basen, okazuje się, że jest jeszcze gorzej. Kiedy skóra jest podrażniana przez klasyczne metody np. depilator elektryczny czy maszynki, staje się problemem dla nowo rosnących włosów.

Nie mogą się przebić i wykonują ruchy skręcenia, po których na ciele widoczne są czarne kółeczka. Do bakteryjnego zapalenia mieszków dochodzi w ten sam sposób, jednak objawy są jeszcze gorsze – może pojawić się ból, ropne grudki i silne uczucia swędzenia. Jeśli kłopot się nasila i pojawia dosyć często – najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI I CZY TRZEBA JĄ POWTARZAĆ?Depilacja laserowa pach.

Pytania o to czy depilacja laserowa boli i czy wymagane są powtórzenia pojawiają się u potencjalnych pacjentów najczęściej. Kwestia bólu jest naturalna – każdy chce go uniknąć, a z laserem np. firmy Vectus może się to udać. Oczywiście, jeśli interesuje nas depilacja laserowa bikini, trzeba spodziewać się dyskomfortu. Podobnie jest z innymi, najdelikatniejszymi obszarami ciała.

Zazwyczaj jednak nie ma mowy o bólu, a każda osoba określa swoje odczucia inaczej. Ważne jest wykonywanie powtórzeń, ponieważ tylko one zapewniają najlepsze rezultaty. Ich ilość nie jest częsta – wystarczą 4 lub maksymalnie 6 zabiegów i to w dość komfortowych odstępach czasowych. U osób, u których naturalne owłosienie rośnie wolniej, może to być nawet 10 tygodni czasu. W trakcie aktywności lasera dochodzi do skutecznego obumierania komórek macierzystych włosa.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – FIRMA, KTÓREJ MOŻESZ ZAUFAĆ

Dlaczego laser do depilacji Vectus cieszy się najlepszymi opiniami i jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem wśród mieszkańców różnych kontynentów? Główną przyczyną jest sama technologia – połączenie czytnika Skintel z formulami Advanced Contant Cooling oraz Photon Recycling. Dzięki nim usuwanie owłosienia tą metodą jest bezpieczne i wygodne.

Procesor dopasowuje indywidualne parametry, ciało nie przegrzewa się, a pacjent nie musi spędzać w gabinecie kilku godzin, ale zaledwie kilka minut. Każdy typ owłosienia jest możliwy do usunięcia przez urządzenie firmy Vectus, dlatego depilacja laserowa przyciąga uwagę nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Panie zmagające się z hirsutyzmem również mogą zmienić swoją sytuację stawiając na ten model.

KOMENTARZE

 • palosza22

  Ja niby nie posiadam żadnych przeciwwskazań do depilacji laserowej, ale i tak waham się przed pójściem na zabieg..

 • #tarka

  @palosza22 nie masz się czego obawiać teraz jest idealny okres na skorzystanie z depilacji laserowej. Efekty są natychmiastowo widoczne, a niska temperatura na zewnątrz sprawia, że czujemy większą ulgę po zabiegu:)

 • luzacka000

  Skuteczność takiego zabiegu zależy również od miejsca depilacji oraz koloru owłosienia. Z tego co wiem to przy jaśniejszym owłosieniu trzeba skorzystać z specjalnego urządzenia. Ja mam czarne włoski i laser Vectus sprawdził się idealnie. Zabieg miałam robiony w Clinica Cosmetologica – Gdańsk i efekty są fenomenalne. Skóra gładka i bez podrażnień, czyli dokładnie to czego oczekiwałam.

Zostaw komentarz