Dieta a łysienie

Niewłaściwa dieta, jaką stosujemy oddziałuje na cały nasz organizm. To również z jej powodu pacjenci zgłaszają się do dermatologów z problemem nadmiernego wypadania włosów. Wiadomo na pewno, że dostarczanie nieodpowiedniej ilości witamin i minerałów wzmaga ten proces a do tego, opóźnia porost zdrowych włosów. Włosy mocne stają się cienkie i znacznie osłabione. To niekorzystne szczególnie dla kobiet, dla których włosy są niejako elementem wpływającym na ich atrakcyjność zewnętrzną, są nierzadko ich ozdobą, wręcz elementem dekoracyjnym.

 

Cierpisz na podobne dolegliwości ? Sprawdź : Leczenie łysienia w Gdańsku

Jakie witaminy warto przyjmować, by mieć piękne włosy?

 

Pacjenci, którzy zmagają się z łysieniem powinni rozpocząć leczenie wypadania włosów od przyjmowania suplementów diety, bogatych w witaminy B, E oraz D. W codziennej diecie powinny więc znaleźć się produkty, które zawierają ich duże stężenie. Pamiętajmy przy tym, że na przykład sama witamina D może być dostarczana do organizmu nie tylko poprzez układ pokarmowy, ale również dzięki ekspozycji na słońce – lekarze zalecają w tym celu codzienne, 30 minutowe spacery, koniecznie bez makijażu, tak by promienie mogły docierać do powłok skórnych.

Wyżej wymienione witaminy znajdziemy w łatwo dostępnych produktach spożywczych. By zapobiegać rozwojowi łysienia na talerzach powinien znaleźć się nabiał, wątroba drobiowa, ryby oraz płatki zbożowe. Ci, którzy cierpią na łysienie powinni zjadać także duże ilości szpinaku, brokuł czy orzechów ziemnych.

 

Jakie minerały pomagają leczyć łysienie?

 

Same witaminy nie wystarczą bowiem kondycja włosów jest uzależniona także od szeregu dobroczynnych minerałów. Tutaj należy wymienić przede wszystkim żelazo, jod, dwutlenek krzemu oraz cynk. Na sklepowych półkach należy więc szukać produktów z zawartością alg morskich, zboża, owsa, prosa oraz jęczmieniu. Pacjenci poddawani kuracji przeciwko łysieniu włosów mają tez zaleconą dietę bogatą w krowie mleko, jaja kurze, sól kuchenną oraz truskawki.  Wypadanie włosów zminimalizuje się w znacznym stopniu także wtedy, gdy w codziennym jadłospisie znajdzie się imbir, ciecierzyca, czerwone mięso oraz tuńczyk.

 

Pamiętajmy jednak, że leczenie łysienia nie może odbywać się jedynie poprzez zmianę diety. To dużo bardziej skomplikowany proces. Właśnie dlatego osoby, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów powinny zgłosić się nie tylko do dietetyków, ale również lekarzy, którzy na co dzień zajmują się niwelowaniem łysienia, na przykład poprzez wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W dobrych gabinetach dermatologicznych czy renomowanych klinikach medycyny estetycznej warto skorzystać na przykład z mezoterapii igłowej, która będzie pobudzać mieszki włosowe do prawidłowego procesu porostu włosów.

Zostaw komentarz